Vydražený obraz zaplatí Arnymu soustředění před mistrovstvím světa. Je to obrovská pomoc, říká

Celkem 26 tisíc korun získal handicapovaný plavec Arnošt Petráček díky dražbě obrazu od Tomáše Kuthana. Šek s penězi mu dnes v Galerii Mariánská předal autor díla spolu s dražitelem a organizátory probíhající výstavy Umění žít BMW. Částku použije Petráček na přípravu na mistrovství světa v Londýně.

„Arnyho si velmi vážím. V životě dokazuje neskutečné věci, které by spousta lidí nedokázala. Proto jsem se rozhodli věnovat výtěžek z dražby právě jemu,“ vysvětlil autor výstavy Umění žít BMW Miroslav Houška.

Obraz se vydražil za 26 tisíc korun. „Je to obrovská finanční pomoc. Můžu si pokrýt soustředění ve Strakonicích a ve Znojmě. V dnešní době je opravdu těžké sehnat finanční prostředky na sport, natož potom na sport handicapovaných. Proto jsem za každou takovou pomoc opravdu vděčný,“ přiznává Arnošt Petráček.

V současně době se tři týdny připravuje na reprezentačním soustředění ve Strakonicích, poté navazuje další soustředění ve Znojmě a týden v Praze. „Následuje odlet na mistrovství světa v Londýně, kde se budu snažit vyplavat první nebo druhé místo na padesát metrů znak, abych si zajistil postup na paralympiádu v Tokiu,“ prozrazuje plány.

ČTĚTE TAKÉ: Petráček je druhým nejlepším handicapovaným sportovcem roku. Připravuje se na mistrovství světa

Příprava je podle Petráčka velmi náročná. „Kvůli zrušení mistrovství v Malajsii a přesunutí závodu do Londýna, jsme se termínově šoupli zhruba o dva měsíce. Je to tedy nejen fyzicky a psychicky, ale i finančně náročné. Protože je v Budějcích krytý bazén zavřený, musíme shánět působiště jinde v republice,“ vysvětluje Petráček.

V Londýně čeká na Arnyho obrovská konkurence. „V kategorii máme dva soupeře z vyšší kategorie s nižším handicapem, takže soupeři jsou opravdu silní. Závod bude určitě zajímavý a o první tři místa se budeme muset prát," uzavírá plavec.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Arnošt Petráček, sportovec, handicap, plavání, mistrovství světa, Londýn, BMW, Znojmo, Strakonice, Miroslav Houška, paralympijské hry, Praha, Malajsie

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.