úterý 26. května 2020 Filip

Se zákazem řízení ujížděl policistům, muže zastavila až dopravní nehoda

Policisté z Kaplice v pondělí v noci naháněli řidiče, který před nimi ujížděl rychlostí 190 kilometrů v hodině. Na opakované výzvy k zastavení nereagoval. Jeho jízdu ukončila až dopravní nehoda, kdy nezvládl řízení a s autem vyjel mimo silnici.

Hlídka chtěla řidiče zkontrolovat v rámci běžné silniční kontroly. Muž, který měl dvakrát udělený zákaz řízení, začal ujíždět. „V obci Kaplice – nádraží patrně nezvládl ve vysoké rychlosti řízení a vyjel mimo silnici, kde pravou přední částí auta narazil do betonového obrubníku a s autem skončil na trávě. Odtud se snažil vyjet zpět na silnici a pokračovat v jízdě. Policisté mu v tom ale zabránili použitím donucovacích prostředků a poté ho zadrželi,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Pokorná

Policisté chtěli u muže provést dechovou zkoušku, kterou ale odmítl. Pětačtyřicetiletý muž z Novojičínska se pak přiznal, že má dvakrát udělený zákaz řízení. První skončí příští rok v únoru a druhý v březnu roku 2022. Celý případ teď bude řešený formou zkráceného přípravného řízení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, nehoda, policie, Kaplice, zákaz řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.