Městská kamera v Třeboni včera zachytila drzého řidiče kamionu ze Slovinska, který si nedělal moc těžkou hlavu z uzavřené hlavní silnice od Jindřichova Hradce. Před kruháčem vystoupil z kamionu, dopravní značení odstranil a projel. Hříšník na nedaleké pumpě vyfasoval nejvyšší možnou pokutu.
Řidič na záběrech z městské kamery projel zákazem, vystoupil z auta a rovnou si to namířil k zábranám se značkami, které odstranil, aby mohl projet. „Během nelegání zkratky projel těsně kolem hlubokého výkopu v opravované části přeložky, riziko propadnutí bylo vysoké. Strážníci reagovali rychle. Kamion s osmatřicetiletým řidičem ze Slovinska dojeli a odstavili u čerpací stanice Shell,“ uvedli na Facebooku strážníci městské policie. Řidič musel na místě zaplatit nejvyšší možnou pokutu v řádu několika tisíců korun.
Výkop, kolem kterého řidič projížděl, je hluboký asi čtyři metry. Uzavírka v důsledku havárie by měla být ukončena do 9. července.
ČTĚTÉ TAKÉ: Hlavní tah na Jindřichův Hradec je uzavřen. Důvodem je propadlá silnice