úterý 18. února 2020 Gizela

Podvodník vylákal ze seniora přes dvacet tisíc. Tvrdil, že chce zaplatit zboží, které si objednal jeho syn

O více než dvacet tisíc korun přišel senior v Jindřichově Hradci. Zatím neznámý pachatel ho na ulici oslovil s tím, že potřebuje uhradit zboží, které si objednal Pavel. Senior v domnění, že se jedná o jeho syna Pavla, pachateli peníze předal. Ten ale zmizel a žádné zboží poškozenému nepředal. Po podvodníkovi policie pátrá.

K incidentu mělo dojít 22. ledna kolem půl dvanácté odpoledne na sídlišti U Nádraží v Jindřichově Hradci. „Pachatel oslovil seniora pod záminkou uhrazení zboží, které si objednal „Pavel“. Senior se v domnění, že se jedná o jeho syna Pavla, odebral s pachatelem do svého bytu, kde mu finanční hotovost předal,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová

Po podvodníkovi, který ze seniora vylákal 22 500 korun, policie pátrá. Zároveň znovu upozorňuje seniory, aby byli v těchto situacích obezřetní. „Pokud vás na ulici nebo v telefonu osloví cizí člověk, vždy si informace, které vám sděluje, ověřte. Pokud se nejedná o pravdu, zapamatujte si popis neznámé osoby a ihned volejte na linku 158. Svým předvídavým chováním předejdete možnému podvedení či okradení,“ dodala Millerová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky krimi, podvod, policie, senior, Jindřichův Hradec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.