úterý 7. července 2020 Bohuslava

Policisté pátrali po vodácích, jeden spal pod kánoí a druhý byl na benzínce

Třeboňští policisté mají za sebou dvě pátrací akce po vodácích. Pohřešování mužů nahlásili kamarádi, kteří měli o ně měli strach. Nakonec ale vše dobře dopadlo a vodáci byli v pořádku. Do pátrací akce se zapojili i hasiči.

Pohřešování prvního vodáka nahlásili kamarádi v pátek v půl jedenácté večer. Sejít se s ním měli mezi jezem U Pilaře – Zlatou stokou a kempem v obci Majdalena. Tam ale nedorazil a začali o něj mít strach. 

„Do pátrací akce byli přizváni i hasiči, kdy se provedla kontrola od jezu podél obou břehů, v různých kempech a policisté nepodcenili ani zdravotnická zařízení,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura. Pohřešovaného muže nakonec našli spícího pod kánoí. 

Policisté v sobotu ale pátrali znovu. Tentokrát se jednalo o příbuzného, který s rodinou sjížděl Novou řeku – část řeky Lužnice a po přespání v kempu Mláka zmizel. Třeboňští policisté o spolupráci poprosili služebního kynologa a dobrovolné hasiče. „Kontrolou lokalit obou břehů řeky, kempů a přilehlých míst, byl „pohřešovaný“ muž nalezen na benzinové čerpací stanici, bez známek zranění,“ dodal mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky pátrání, vodáci, policie, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.