neděle 17. října 2021 Hedvika

Policie zadržela dva dealery pervitinu. Měli u sebe drogy za 870 tisíc korun

Jindřichohradečtí kriminalisté zadrželi na konci září dva muže, kteří podle nich dlouhodobě prodávali drogu pervitin. Během domovní prohlídky u nich policisté našli více než 400 gramů drogy za minimálně 870 tisíc korun. Jeden z mužů už byl kvůli drogám dříve trestán, právě on byl také vzat do vazby. Druhý obviněný je pod dohledem probačního úředníka.

K zadržení mužů došlo po dlouhém vyšetřování 29. září na Jindřichohradecku. Jedním ze zadržených byl sedmačtyřicetiletý cizinec, který už byl v minulosti trestán pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Loni v únoru byl díky dalším nepodmíněným trestům propuštěn z vězení. Jen několik měsíců poté měl začít drogy znovu prodávat.

„V období od července 2020 do 29. září 2021, kdy byl policisty zadržen, měl jednak prodat a jednak do takzvaného komisního prodeje poskytnout pervitin konkrétním třem osobám, zejména v okrese Jindřichův Hradec, ale i jinde,“ popsala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. Při zadržení u něj policisté našli 38 gramů pervitinu, doma pak přechovával dalších 388 gramů drogy. Za prodej měl podle policie získat stovky tisíc korun.

Druhým zadrženým byl devětadvacetiletý muž. I u něj policisté během zadržení našli pervitin, který měl dále prodávat. „Minimálně od ledna 2021 si jej opatřoval formou takzvaného komisního prodeje výhradně od podezřelého cizince, a to v celkovém množství nejméně 450 gramů, který pak na různých místech v okrese Jindřichův Hradec neoprávněně prodal, případně jinak opatřil dalším nejméně dvaceti šesti konkrétním osobám,“ popsala mluvčí. Z prodeje měl podle policie získat desítky tisíc korun.

Po zatčení obou mužů provedli jindřichohradečtí kriminalisté domovní prohlídky, během kterých zajistili 435 gramů pervitinu za 870 tisíc korun a další finanční hotovost. Proti oběma bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Starší z mužů byl vzat do vazby, u mladšího z mužů soud rozhodl, že vazbu postačí nahradit dohledem probačního úředníka nad obviněným.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, drogy, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.