neděle 22. května 2022 Emil

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Výstava Silva Artis. Umělci tvoří na společné téma les

PR článek

SILVA artis je název výstavy, která je pro veřejnost k vidění až do 11. června 2022 v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Vznikla v rámci přeshraničního projektu s názvem „Umělci (AT-CZ) tvoří na společné téma LES“.

Tento projekt vznikl na základě dlouhodobé spolupráce mezi městy Třeboň a Schrems a připomněl tak výročí 30 let od podepsání smlouvy o partnerství. Zároveň oslavuje také 20 let od založení euroregionu Jihočeská Silva Nortica. Od září loňského roku až do poloviny ledna probíhala výstava jihočeských umělců v Kunstmuseu Schrems. Kurátoři obou výstav oslovili především mladší a střední generaci umělců, kteří jsou výraznými osobnostmi s uplatněním v celoevropském měřítku. Součástí výstavy dolnorakouských umělců v Třeboni je také výstavka prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Třeboň.

V rámci této výstavy je v galerijních prostorách Domu Štěpánka Netolického v Třeboni na Masarykově náměstí připraven doprovodný program. Dne 27. května od 18 a 20 hodin se můžete těšit  na „Setkání v lese“ s prohlídkou a tvořením pro děti i dospělé. V sobotu 11. června  v 10.30 hodin a ve 14 hodin se uskuteční dvě komentované prohlídky s kurátorem výstavy Bernhardem Antonim s tlumočením do češtiny. Místo na prohlídky je vhodné si předem rezervovat na tel. 380 130 004 nebo 725 117 840.

„Les je průvodcem a zároveň zrcadlem naší kultury. Přijďte si užít a vnímat jeho poselství," vzkázala Jana Vítová z Domu Štěpánka Netolického.


Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká Republika (reg. číslo projektu KPF-01-262).

Ohodnoť článek

Štítky výstava, Třeboň, umělci, jižní Čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.