úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Písecko

Dva lidské životy si vyžádala polední nehoda u obce Smetanova Lhota na Písecku. Řidička podle prvotních informací vyjela mimo komunikaci a zastavila v nedalekém lesíku. Spolujezdec na místě zemřel. Těžce zraněnou řidičku transportoval do...

Na jihu Čech zůstává stále pět tisíc domácností bez elektřiny

Zhruba pět tisíc domácností zůstává stále na jihu Čech bez elektřiny. Na svědomí to má víkendový orkán, který udeřil v České republice. Nejhorší situace je na Prachaticku, Českokrumlovsku a Písecku.

Muž při rekonstrukci střechy spadl téměř z pětimetrové výšky, letěl pro něj vrtulník

Písečtí policisté vyjížděli společně se zdravotníky k pádu muže, který nedaleko Bernartic propadl střešní konstrukcí. S velmi vážným zraněním byl letecky transportován do nemocnice.

Kvůli nápisu v Letech podal státní zástupce obžalobu

Státní zástupce podal obžalobu na dva muže, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu památníku v Letech u Písku. Za druhé světové války stál v této lokalitě romský koncentrační tábor. Dvaadvacetiletému muži a o 13...

Muž týral svou partnerku, hrozí mu až osmileté vězení

Policisté z Písku obvinili devětadvacetiletého muže, který podle nich týral svou partnerku, se kterou bydlel na Budějovickém předměstí v Písku. Napadal ji jak slovně, tak fyzicky. Navíc ženu i okradl.

V obci Rakovice se dnes před půl 9 hodinou ráno srazila tři auta. Podle prvotních informací od policie by mělo jít o střet dvou dodávek a jednoho osobáku. Na místě přistával vrtulník letecké záchranné služby, který do budějcké nemocnice...

Řidiče v Písku omezí uzavírka. Oprava mostu uzavře hlavní tah na Budějce

Kvůli opravě mostu v Písku se od středy 6. března uzavře silnice I/20 u sjezdu z mostu v Burketově ulici. Další úplná uzavírka je v plánu od 12. března u obce Nerestce na Písecku na silnici I/4. Příčinou je také oprava mostu. Objížďky budou...

Vyhrožoval a fyzicky napadal svou manželku, skončí před soudem

Písečtí policisté zadrželi osmadvacetiletého muže, který měl podle nich od konce roku 2017 fyzicky napadat svou ženu. Protože mluvil o usmrcení a únosu jejích dětí, vzbudil u ní obavy, že by od jeho slov mohlo dojít k činům.

Manželský pár zaplatil svým životem kvůli klíčům od bytu. Případ Pazderna je u konce

Policisté uzavřeli případ dvojnásobné vraždy, která se stala 8. ledna loňského roku u obce Dobešice v části Pazderna. Vrahem měl být muž se ženou původem ze Slovenska. Do případu se zapojili policisté z České a Slovenské republiky a z Rumunska.

Písecké kino představí seriál Zkáza Dejvického divadla

Jen několik kin v České republice uvede v předpremiéře nový šestidílný seriál Zkáza Dejvického divadla. Bude mezi nimi i písecké Kino Portyč. Ve všech vybraných kinech se předpremiéra uskuteční 27. února od 19 hodin.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.