sobota 23. října 2021 Teodor

Řidička vjela na přejezd, když projížděl vlak. Jen zázrakem nebyl nikdo těžce zraněn

O velkém štěstí může mluvit řidička golfu, která včera večer vjela na železniční přejezd v Písku, když místem projížděl vlak. Ona i její spolujezdkyně utpěly pouze lehká zranění, nikdo z vlaku zraněn nebyl. Podle policie žena nejspíš přehlédla světelnou výstrahu.

K nehodě došlo krátce po 18. hodině na železničním přejezdu v Písku u Židovského hřbitova. „Řidička osobního automobilu značky VW Golf vjela na přejezd v době, kdy místem projížděl vlak s bezmála třiceti cestujícími. Řidička jedoucí od obce Oldřichov pravděpodobně přehlédla světelnou výstrahu,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Řidička i její spolujezdkyně utrpěly lehká zranění, ve vlaku nebyl nikdo zraněn. „Alkohol u řidičky i strojvedoucího vlaku vyloučily dechové zkoušky,“ dodala mluvčí.

Smrtelné nehody

Většina nehod s vlakem přitom končí tragicky. V první polovině června zemřela na Jindřichohradecku devětačtyřicetiletá žena, která pravděpodobně přehlédla světlené značení a střetla se s projíždějícím rychlíkem, který jel z Jindřichova Hradce do Jihlavy. O týden později zemřela v Písku jednaosmdesátiletá seniorka. Podle policie se pravděpodobně snažila přejít koleje mimo železniční přejezd.

Foto Policie České republiky

Štítky krimi, nehoda, vlak

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.