středa 2. prosince 2020 Blanka

Požár briketárny v Protivíně způsobil škodu za půl milionu korun

Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli včera ráno k požáru briketárny. Na místě nakonec zasahovalo 5 cisteren a automobilový žebřík. Požár byl úplně uhašen po čtyřech hodinách. V briketárně nikdo nebyl. Škoda je půl milionu korun.

Profesionální hasiči ze stanic Vodňany a Písek k požáru vyjížděli včera krátce před čtvrtou hodinou ráno do ulice M. Krásové v Protivíně. Poplach byl vyhlášen také pro jednotku místních dobrovolných hasičů. U požáru zasahovalo nakonec 5 cisteren a automobilový žebřík.

„Jednotky likvidovaly požár v budově briketárny, nad kterou v půdním prostoru hořely uskladněné piliny a zásobník. Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu. Už v 5:18 hodin velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru s tím, že se podařilo zabránit rozšíření požáru do dalších budov truhlárny,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů

Dohašovaní pak hasičům zabralo další hodiny. Hasiči pečlivě měřili okolní objekty termokamerou, rozebírali a dohašovali veškerá ohniska briketárny. Požár byl úplně uhašen krátce před 9. hodinou dopolední.

„V briketárně nikdo nebyl. Vyšetřovatelé vyloučili několik vyšetřovacích verzí. Tou nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru, se kterou nyní pracují, je technická závada,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Foto hzsjck.cz

Štítky požár, Protivín, zásah, technická závada, Písecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.