středa 3. června 2020 Tamara

Hejtman Zimola se 1. září setká v ZŠ Bernartice po šesti letech s Honzíkem Mudruňkou

V roce 2009 vezl hejtman Jiří Zimola manželům Mudruňkovým dárky pro jejich malého Honzíka, coby prvního občánka narozeného na jihu Čech. Letos, tedy o šest let později, se v Bernarticích na Písecku potkají znovu. Tentokrát už ale ne na obecním úřadě, ale na půdě místní základní školy, kam se svými vrstevníky 1. září Honzík nastupuje.

„Před začátkem každého školního roku pečlivě zvažuji, ve které z 222 základních škol na jihu Čech přivítám prvňáky u příležitosti tohoto jejich významného kroku do života. Letos mi rozhodování usnadnila skutečnost, že v Bernarticích se do první třídy chystá Honzík Mudruňka, kterého jsem coby nově zvolený hejtman vítal do života na místním obecním úřadě jako prvního občánka roku 2009,“ vysvětlil Zimola.

Na shledání s malým školákem i jeho rodiči se hejtman těší. „Jsem zvědavý, jaký za tu dobu vyrostl z Honzy chlap,“ uvedl Zimola s úsměvem. „Když jsme se viděli poprvé, tak jsem mu přál, aby mu jeho rodiče byli vždy nejen oporou, ale i vzorem,“ zavzpomínal hejtman. „Tentokrát mu popřeji, aby se mu další oporou i vzorem stali i učitelé, kteří ho budou výukou provázet,“ dodal.

Napsal Radek Šíma
Foto: commons.wikimedia.org

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.