středa 13. listopadu 2019 Tibor

Prachaticko

U Lhenic se stala tragická nehoda. Zemřel 22letý mladík

Všechny složky Integrovaného záchranného systému včera zasahovaly na Prachaticku, kde havaroval 18letý řidič. Měl v autě čtyři mladé spolujezdce a jeden z nich náraz do stromu nepřežil. Letos jde o 13. oběť.

Zámek Vimperk začne svoji první sezónu pod správou Národního památkové ústavu

Letošní rok je důležitým mezníkem pro Zámek Vimperk. Letos totiž zažije svoji první sezónu pod správou Národního památkového ústavu. Turistům své brány otevře v sobotu 4. dubna.

Policisté žádají o pomoc. Přes rok a půl celostátně hledají pachatelku trestného činu

O pomoc při pátrání po osmačtyřicetileté ženě žádají kriminalisté z Prachaticka. Celostátně hledaná je už od začátku září předloňského roku. Je podezřelá ze spáchání trestného činu.

Do krásného jarního počasí promluvila na Šumavě smrt lyžaře

Na sjezdovce v Nových Hutích na Prachaticku dnes zemřel lyžař. Ze zatím neznámých příčin upadnul do bezvědomí, když se mu zastavily životní funkce. Přesné příčiny úmrtí určí až nařízená pitva.

Horská služba našla na Šumavě tři ztracené turisty, sešli z cesty

Horská služba hledala v pátek k večeru na Šumavě tři turisty, kteří zabloudili na hranicích při cestě z německého střediska Finsterau do Kvildy. Sešli ze značené cesty. Záchranářům se podařilo zjistit jejich polohu podle značení hraničních...

Kasino ve Strážném muselo kvůli zřícenému podhledu opustit 130 lidí

Sádrokartonový podhled s izolací a osvětlením na ploše přibližně 15x15 metrů se zřítil ve středu krátce po půl deváté večer ze stropu kasina ve Strážném na Prachaticku. Událost se naštěstí obešla bez zranění, budovu ještě před příjezdem složek...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.