středa 11. prosince 2019 Dana

Řidič dodávky srazil chodce, ten na místě svým zraněním podlehl

Prachatičtí policisté vyjížděli v noci k tragické dopravní nehodě, která se stala u Libínského sedla. Řidič dodávky se pravděpodobně nestihl včas vyhnout chodci, který šel bez reflexních doplňků podél silnice. Záchranáři chodci, který utrpěl velmi vážná zranění, už nedokázali pomoci.

Nehoda se stala krátce po půl jedenácté večer. Řidič sám telefonicky oznámil policistům, že poblíž Blažejovic srazil chodce. „Na místo okamžitě vyrazili také záchranáři. Sražený chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel. Chodec šel po silnici v neosvětleném úseku ve správném směru, bohužel bez jakýchkoliv reflexních doplňků. Řidič vozidla se mu nedokázal včas vyhnout,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner.

Totožnost sraženého muže kriminalisté zjistili dnes dopoledne. Alkohol byl dechovou zkouškou u řidiče vyloučen. „U chodce se možné alkoholové opojení bude také prověřovat. Míra zavinění této tragické a zbytečné dopravní nehody bude předmětem vyšetřování, stejně jako její přesný průběh,“ dodal mluvčí.

Foto Jan Luxík

Štítky tragická dopravní nehoda, policie, Prachaticko, chodec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.