sobota 15. května 2021 Žofie

Podchlazenou ženu v bezvědomí vypátral pes horské služby

O obrovském štěstí může mluvit čtyřicetiletá žena, která se na začátku týdne vydala na vycházku kolem Lenory na Prachaticku. Žena totiž ztratila orientaci a zabloudila v lese. Během několika hodin ji ale našel pes horské služby a k promrzlé ženě, která byla v bezvědomí, přivolal pomoc.

Pátrání po čtyřicetileté ženě se rozjelo odpoledne. K policii a hasičům se přidala ještě horská služba. „Vytvořili jsme tým deseti členů s jedním záchranářským psem a potřebnou terénní technikou. Po rozdělení úseků jsme začali už za tmy prohledávat okolí Lenory,“ uvedl k počátku pátrání Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

Vzhledem k informacím o zdravotním stavu pohřešované, které měli záchranáři od její maminky, bylo nutné, aby ženu nalezli co nejdříve. „Kolem Lenory je mnoho těžko přístupných míst v hustých lesích a kromě toho i močály a rašeliniště. Teploty jsou pod bodem mrazu a všude už je sníh. To vše mohlo znamenat, že je pohřešovaná v ohrožení zdraví či dokonce života,“ popsal situaci Zeman.

Kolem půl sedmé večer se ozval psí štěkot. Podchlazenou ženu, která byla v bezvědomí, našel pes horské služby a štěkáním přivolal pomoc. „Paní se nacházela v místě, odkud ji naši členové museli po poskytnutí tepelného komfortu a ošetření těžkým terénem nést. Pak jí přeložili do vyhřátého terénního auta a poté předali posádce sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci k dalšímu ošetření,“ řekl k úspěšné pátrací akci Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Horská služba

Štítky krimi, zásah, Horská služba, Šumava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.