čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

První víkend letošní zimní lyžařské sezóny proběhl i v lyžařském areálu Zadov na Šumavě, a to velmi úspěšně

PR článek

Přesně po 348 dnech ode dne, kdy se naposledy zastavily lanové dráhy a lyžařské vleky v minulé zimní sezóně, se rozběhla na šumavském Zadově v pátek 10.12. v 8:30 ta nová.

„Pro začátek sezóny jsme perfektně připravili sjezdovku Pucalka v areálu Kobyla a v provozu byly a jsou lanová dráha Kobyla a lyžařský vlek Malá Kobyla. Podmínky na první dny lyžování byly skvělé, na otevřených sjezdovkách máme kolem 40-50 cm technického sněhu a k tomu ještě kolem 30 cm přírodního sněhu, takže jsme i upravili kolem 20 km běžeckých tras,“ řekl po startu sezóny ředitel LA Zadov Luděk Sáska a pokračoval i hodnocením prvního lyžařského víkendu.

„Skvělým podmínkám odpovídala i návštěvnost, která byla téměř jako v hlavní sezóně a my jsme to ještě podpořili když jsme první den provozu dali všem našim návštěvníkům slevu 50% na veškeré jízdné! Bohužel dnešní zvláštní doba i po nás a našich návštěvnících žádá zvláštní opatření a přístup. Pro zdraví je pohyb na horách určitě tím nejlepším, co mohou lidé udělat. I my jsme však povinni usnesení vlády kontrolovat při provozu lanových drah a lyžařských vleků jejich plnění. Abychom zajistili provoz areálu po CELOU ZIMNÍ SEZÓNU věříme, že ve spolupráci s našimi návštěvníky vše zvládneme a pohyb na horách si společně užijeme,“ dodal Luděk Sáska.

Každý dospělý (nad 18 let) lyžař/snowboardista se tak musí prokázat potvrzeným certifikátem o očkování nebo prodělané nemoci covid-19. Netýká se to dětí do 12 let. U mládeže ve věku 12-18 let je kromě těchto certifikátů navíc možnost bezinfekčnost doložit i platným PCR testem.

„Veškeré informace najdou návštěvníci na speciálně zřízené webové stránce www.lazadov.cz/covid, kterou bude LA Zadov po celou zimní sezónu pravidelně aktualizovat,“ upřesnil Luděk Sáska.

Lyžařský areál Zadov bude v další dny v provozu denně a to včetně večerního lyžování! „Provoz zahajujeme denně v 8:30 a ten denní končí v 16 hodin, večerní lyžování je potom v provozu denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin – a do 17.prosince to bude za ceny VEDLEJŠÍ sezóny. V provozu budou denně samozřejmě i veškeré další služby, které areál nabízí – půjčovna, lyžařská a snowboardová škola, občerstvení. Rozhledna na skokanském můstku bude do 24.12. v provozu pouze o víkendech,“ doplnil Luděk Sáska.

Samozřejmě jakmile to počasí dovolí, budou se v areálu snažit co nejrychleji připravit do provozu další sjezdovky a případně i lyžařské vleky nebo areály – Lanovou dráhu Churáňov nebo areál na Nových Hutích. Všechny důležité informace o aktuálním stavu najdou zájemci na internetových stránkách www.lazadov.cz, případně na sociálních stránkách zadovského areálu.

„Doufejme, že celá zimní sezóna proběhne tak dobře a bez komplikací jako ten první prodloužený víkend, přejeme všem krásný adventní čas a pokud Vám to dovolí předvánoční shon najděte si cestu za zdravím, třeba do lyžařského areálu Zadov,“ dokončil hodnocení začátku sezóny Luděk Sáska.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky jižní čechy, šumava, lyžování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.