sobota 15. srpna 2020 Hana

Středa se nesla ve znamení vážných nehod, zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby

Dopravní policisté řešili včera několik vážných dopravních nehod. Vyjížděli do Kaplice, Rožmberka nad Vltavou a do Drahonic na Strakonicku. Při první nehodě se těžce zranily dvě děti.

K první nehodě došlo v ulici Náměstí v Kaplici. Řidič osobáku nechtěl čekat v koloně před přechodem pro chodce, vjel na vyvýšený chodník, kde před přechodem stály dvě děti a přední částí auta do nich narazil. „Obě děti utrpěly zranění a byly převezeny do nemocnice. Řidič se na místě podrobil dechové zkoušce na zjištění alkoholu s negativním výsledkem,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner

Před třetí hodinou odpoledne pak hlídka vyjížděla do Rožmberka nad Vltavou. Nehodu oznámili vodáci s tím, že auto vylétlo ze silnice a skončilo v lese. „Policisté zjistili, že třicetiletý řidič stříbrného auta i jeho jednadvacetiletá spolujezdkyně jsou zraněni. Muž navíc přiznal vypité pivo. Sami policisté pak zjistili, že nemá řidičák,“ popsal mluvčí. 

Oba zranění se nemohli shodnout na tom, zda s nimi ještě cestovalo dítě. Naštěstí se zjistilo, že hledané dítě je v pořádku u kamarádky. Pravděpodobně tak zapracoval u obou zraněných otřes z nehody.

Poslední nehoda se odehrála na Strakonicku u Drahonic. Devatenáctiletý řidič jel pravděpodobně rychle, na mokré silnici dostal smyk a s autem se převrátil na střechu. V bezvědomí byl letecky transportován do nemocnice v Budějcích. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky policie, nehoda, Českokrumlovsko, Strakonicko, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.