středa 19. ledna 2022 Doubravka

Muž havaroval na motorce, která zranila chodkyni. Z místa nehody ujel

Jihočeští kriminalisté obvinili z několika trestných činů šestadvacetiletého muže ze Strakonicka, který neposkytl první pomoc žene při dopravní nehodě. Dotyčnou totiž zranil motocykl, na němž havaroval.

Událost se stala koncem června letošního roku v obci Bělčice. „Muž řídil motockyl a před jedním domem zavinil dopravní nehodu. Jeho motocykl narazil do zde zaparkovaného osobního automobilu. Následně došlo ke střetu motocyklu s chodkyní, která utrpěla zranění. Řidič motocyklu však dotyčné neposkytl první pomoc a bez zastavení odjel směrem do obce Hornosnín,“ popsala událost policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová

Policisté ho v Hornosníně dostihli a zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění pro motocykl, na němž havaroval. Připad si proto převzali kriminalisté ze Strakonic. 

„Ti muže muže obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž je stíhán na svobodě,“ dodala mluvčí. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky policie, nehoda, motorka, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.