neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Řidič autobusu vezl nezletilé děti, nadýchal tři promile

Hlídka policistů z dálničního oddělení Chotoviny řešila včera nehodu autobusu s osobákem. I když šlo o velmi banální událost, policistům zůstal rozum stát. Řidič autobusu, který převážel nezletilé děti, nadýchal přes tři promile.

K události došlo včera před půl osmou večer v blízkosti severního ukončení dálnice D3 v katastru obce Mitrovice. Hlídka na místo vyjížděla kvůli nehodě osobáku s autobusem. Policisté dali řidiči osobáku dýchnou, zkouška na alkohol byla negativní. To se ale nedalo říct v případě řidiče autobusu.

„Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu u řidiče autobusu, který převážel skupinu šestnácti nezletilých dětí v doprovodu dvou dospělých osob z Českých Budějovic do Pardubic, policisté naměřili hodnotu 2,84 promile. Závažnou skutečnost potvrdila i následující zkouška, která dokonce ukázala hodnotu 3,04 promile. Policisté tak řidiči na místě odebrali řidičské oprávnění a další jízdu zakázali,“ uvedl tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek.

Dopravní společnost na místo ihned vyslala náhradního řidiče. Opilý autobusák teď bude mít rozhodně co vysvětlovat. „Policisté šetření případu zahájili jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči tak hrozí, mimo jiného, až trest odnětí svobody na dobu tří let. Případná další právní kvalifikace se bude odvíjet od výsledků následného šetření,“ uvedl mluvčí. 

Foto Dominik Svoboda

Štítky nehoda, autobus, alkohol, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.