středa 11. prosince 2019 Dana

Cesta z „maturáku“ skončila vážnou dopravní nehodou, řidič byl opilý

Táborští dopravní policisté vyjížděli dnes po půlnoci k vážné dopravní nehodě, při které hlavní roli hrála nezkušenost mladého řidiče, rychlá jízda a alkohol. Mladík, který z maturitního plesu vezl svého kamaráda, nezvládl v zatáčce své auto a skončil ve sloupu veřejného osvětlení, který přerazil. Policisté řidiči naměřili skoro dvě promile.

Nehoda se stala v obci Planá nad Lužnicí. Mladý řidič podle policie nezvládl své auto a boural poblíž hotelu Maxim do sloupu veřejného osvětlení, který přerazil. „Z vozidla se rázem stala hromada trosek, řidičova spolujezdce museli hasiči z vozidla vystřihávat. Motor vozidla našli policisté asi dvě stě metrů od nehody. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, naměřili skoro dvě promile,“ popsal tiskový mluvčí policie Jiří Matzner.

Na místo byli přivoláni i hasiči, kteří museli z auta vystříhat zraněno spolujezdce. „Hydraulickým vyprošťovacím zařízením odtlačili palubní desku a uvolnili tak spolujezdcovy nohy. Zároveň tak vytvořili prostor, aby mu mohli nasadit krční límec a vyprošťovací vestu. Pak zraněného nasunuli na zádovou desku a z auta vyprostili. Okamžitě byl předán zdravotníkům,“ řekla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Opilý řidič vyvázl z celé nehody s lehkým zraněním. Už teď je jasné, že za volant si však nějakou chvilku nesedne.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo17 čtenářů

Foto hzsjck.cz

Štítky nehoda, alkohol, policie, Táborsko, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.