Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Firma CTP se vzdala pozemků u Budějovic. Nový investor chystá developerský projekt

Dlouholetá snaha společnosti CTP je u konce. Prodala pozemky u Hrdějovic na Českobudějovicku, kde chtěla postavit několik hal. Proti byli zástupci okolních obcí, odpor vyjádřili také náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (Občané pro Budějovice) či jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Nový investor tam chce postavit bydlení. Jedním z jednatelů firmy je budějovický zastupitel Petr Maroš (ODS).

Starostka Hrdějovic Radka Šulistová (HRDĚ 37361) popisuje příběh jako souboj Davida s Goliášem. „Nakonec skončil pozitivně pro Hrdějovice. V katastru nemovitostí už je jiný majitel pozemků,“ potvrdila Budějcké Drbně.

Podle starostky tam firma chce vybudovat nové bydlení, domov pro seniory, školu či obchody. Zastupitelé budou řešit změnu územního plánu, která má určit limity a pravidla pro budoucí výstavbu.

Starostka odchod firmy CTP, která v lokalitě plánovala logistický a obchodní areál, vítá a změnu záměru považuje za vítězství. Ten nový se jí zamlouvá. „Pomohla nám celá řada lidí včetně právníka, cítili jsme také podporu od okolních obcí, města České Budějovice či hejtmana Martina Kuby. Všichni tito účastníci jasně řekli, že do tohoto území kamiony nepatří,“ sdělila starostka Hrdějovic.

Plánují bydlení a občanskou vybavenost

Starostka podle svých slov v kontaktu s firmou CTP nebyla řadu měsíců. Novým vlastníkem pozemků je společnost Hrdějovice development. Jejími jednateli jsou Marek Klaus ze skupiny ICP a Petr Maroš (ODS), českobudějovický zastupitel, jenž působí například ve firmě OIG Power, u jejíhož vzniku byl hejtman Martin Kuba (ODS).

„Ten záměr ještě není daný. Budeme o tom přemýšlet a zjišťovat, co umožní územní plán. Když to úplně zobecním, chceme tam udělat rodinné bydlení a občanskou vybavenost. Teď je brzy, změna územního plánu ještě není u konce, takže musíme počkat, v jakém stavu bude schválena,“ reagoval Petr Maroš.

Ten ve věci nevidí střet zájmů s ohledem na svou politickou činnost. „To jsou úplně oddělené věci. Jsem politikem v Budějovicích ve městě, tohle je na katastru Hrdějovic. Vůbec tam nevnímám žádný střet. Je to součást našich podnikatelských aktivit, které běží vedle politického života,“ reagoval Maroš.

Měli bychom hledat projekty, které obcím pomohou, tvrdí hejtman

Stejně to vidí i hejtman Martin Kuba, který původní projekt odmítal. „Já v tom rozhodně nevidím střet zájmů. Pokud tam kolegové najdou nějaký záměr, který bude obcí vítaný, tak v tom žádný střet zájmů nevidím,“ uvedl a zmínil, že on ani krajský úřad nebyli v rozhodovacích procesech.

„Kdyby to bylo jakkoliv ve střetu zájmů či procesu, kde do toho jako hejtman nebo Jihočeský kraj mohu zasahovat, tak je to správná otázka, ale tady nic takového nevidím,“ přidal.

Zároveň potvrdil, že konec původního projektu vítá. „Myslím si, že je potřeba, aby všechny podobné záměry byly v souladu s obcemi. Měli bychom se na území Jihočeského kraje snažit hledat takové projekty, které obcím pomohou a nestanou se soubojem mezi investorem a obyvateli. Projekt měl obrovský odpor ze strany dotčených obcí, takže je tohle z mého pohledu správná cesta,“ dodal Kuba. Bližší informace k novému záměru by se veřejnost mohla dozvědět příští rok na jaře.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto

Štítky Hrdějovice, jižní čechy, České Budějovice, CTP, investor, záměr, projekt, bydlení, Martin Kuba, petr maroš, pozemek, ODS, Juraj Thoma, Občané pro Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Musil

Uplne puvodne tam měla být společnost Yanfeng, ktera je nyni v Planne nad Luznici a zamestnava 700lidi. Byla by to dobra konkurence Boschi. Kolik lidi bude zamestnavat ten domov pro seniory ?

Sobota, 4. prosince 2021, 13:54Odpovědět

Firma CTP se vzdala pozemků u Budějovic. Nový investor chystá developerský projekt  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.