čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Nejkrásnější alej mají v Klokotech. Získala tisíc hlasů

Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z Táborska. Ta je zároveň potřetí v řadě tou nejkrásnější na jihu Čech. Vyplývá to z výsledků soutěže, kterou pořádá nezisková organizace Arnika.

Letos v anketě hlasovalo bezmála 8 900 lidí. Vítězná Klokotská alej, která se nachází v městské části Tábora, získala 999 hlasů. Vylepšila tak své druhé místo z loňského ročníku soutěže. Kromě toho je alej potřetí v řadě vítězem za Jihočeský kraj. 

„Klokotská alej lemuje cestu, která byla založena benediktiny už koncem 17. století, alej zde byla vysázena v roce 1836,“ upřesnila organizátorka soutěže Klára Ondrigová.

Druhé místo získala v celostáním hlasování Alej jírovců u Malé Klajdovky a třetí je Tyršova alej v Orlové. Za jižní Čechy se dostala do první desítky ještě Českovelenická kaštanová alej, která obsadila deváté místo. V pořadí za Jihočeský kraj je třetí Březové stromořadí k Jezírku lásky na Písecku. 

„Moc vám děkujeme, že jste navštívili naše stránky www.alejroku.cz a vyplnili hlasovací dotazník, protože i to zabere trochu času,“ vzkázala patronka soutěže Petra Vojtková.

„Naším cílem je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili a o které budete pečovat i v příštích letech,” dodala Ondrigová.

Ohodnoť článek

Foto Kateřina Trsková

Štítky alej, anketa, soutěž, jižní čechy, jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.