Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Neděle 29. ledna 2023  |  Svátek má Zdislava

Na Vltavě vznikne Sluneční ostrov, nové vedení města pokračuje v přípravě projektu

Nová koalice chce vybudovat Sluneční ostrov, který má vzniknout na řece Vltavě v Českých Budějovicích. Radní tento týden schválili výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Toho čeká zhruba roční práce, poté bude mimo jiné jasněji o tom, na kolik investice vyjde.

Budějcké Drbně informace potvrdil náměstek primátorky Petr Maroš (ODS), který má na starosti přípravu a koordinaci velkých projektů. O zpracování projektové dokumentace měli zájem dva uchazeči. Hodnotící komise doporučila pražskou společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba, což radní v pondělí schválili. 

„Předpokládaná cena byla zhruba dva miliony korun, nám se podařilo to vysoutěžit za přibližně 1,5 milionu koru,“ řekl redakci Maroš.  

Zpracování projektu potrvá přibližně rok. Vedení města podle Maroše předpokládá, že v roce 2024 začnou práce, které změní okolí řeky Vltavy na Jiráskově nábřeží. 

Příprava Slunečního ostrova jde podle plánu, tvrdí radnice. Opozice postup kritizuje

Sluneční ostrov. Projekt, který pár dní před volbami rozdmýchával emoce mezi budějckými zastupiteli. Podle vedení radnice se vše připravuje a jde podle plánu. Podle opozice na projektu nikdo nepracuje a ani nekomunikuje s Povodím Vltavy, jehož...

„Budeme na tom spolupracovat s Povodím Vltavy. Práce musíme sladit. Oni tam chtějí zpevňovat břehy. Možná budeme hledat společného dodavatele, protože v obou případech jde o zemní práce,“ popsal náměstek primátorky. Až skončí projekční práce, bude mít vedení města jasnější představu o tom, na kolik investice vyjde. 

Projekt Sluneční ostrov je součástí strategické studie Město a voda, kterou město zadalo Atelieru A8000. Vznikl v minulém volebním období. U areálu SKP má vzniknout nová relaxační zóna s opalovacími moly. Město tam chce vybudovat i novou cyklostezku. „Jde o jeden z projektů, které zapadají do strategického dokumentu Město a voda,“ řekl již dříve redakci bývalý náměstek primátora a nyní opoziční zastupitel Ivo Moravec (Hnutí Občané pro Budějovice). 

Na druhém břehu řeky Vltavy se rozkládá areál českobudějovického výstaviště. Tam vedení do budoucna počítá se zklidněním lokality směrem k řece, která se má zároveň otevřít veřejnosti. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města České Budějovice

Štítky české budějovice, sluneční ostrov, investice, vltava, řeka, projekt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.