Počasí dnes13 °C, zítra9 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

České Budějovice zdraží pouze teplo. Ceny ostatních služeb se nezmění

Město České Budějovice příští rok zdraží teplo o 6,5 procenta. Ostatní služby, jako jsou městská hromadná doprava, svoz odpadu či vstupné na sportoviště, zůstanou na stejné úrovni jako letos. Novinářům to dnes řekli náměstek primátorky Petr Maroš a jihočeský hejtman a městský radní Martin Kuba (ODS)

Jízdenka v městské hromadné dorpavě vyjde příští rok na 20 korun stejně jako v roce letošním. Vodné a stočné zůstává na stejné úrovni, tedy 84,52 koruny. To platí i pro svoz odpadu, kde částká zůstává na 680 korunách, a pro vstup do městských sportovišť. 

Ke změně dojde v případě tepla. V tomto roce platí obyvatelé Českých Budějovic za gigajoule tepla z městské teplárny 788,59 Kč. Od ledna to bude 839,90 Kč.

„Částečně za navýšením stojí to, že se zvedlo DPH z 10 na 12 procent. Ale ve skutečnosti to znamená, že za průměrný byt zaplatí rodina na teple o 1026 korun za rok více. Představuje to 85 korun za měsíc, což podle nás není tak dramatická změna," řekl dnes náměstek českobudějovické primátorky Petr Maroš.

Horkovod z Temelína zahájil zkušební provoz. Teplo z něj pokryje zhruba 30 procent spotřeby města

V českobudějovické teplárně dnes oficiálně zahájili zkušební provoz horkovodu vedoucího z Jaderné elektrárny Temelín do krajského města. Jde o třetí nejdelší horkovod v České republice. Díky němu se do města bude dostávat čistší teplo a bude také...

Příští rok chce vedení radnice řešit odpady. „Bude to pro nás téma rok příští rok. Chceme jednat se společností FCC, která tyto služby zajišťuje, protože se domníváme, že ty služby nejsou na nejvyšší úrovni," sdělil Martin Kuba.

České Budějovice na svoz odpadu doplácí ročně přibližně 70 milionů korun. Zdražení o sto korun by podle Petra Maroše nevytvořilo výrazný rozdíl. 

„To, co tu prezentujeme, nemá dopad na rozpočet Českých Budějovic, který je u nás v oblasti investic důležitý. Nic z toho není na úkor omezování investic. Ty naopak budou příští rok enormní,“ dodal Kuba. 

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jakub Bartoš

Štítky ČR, teplo, odpady, voda, byty, správa, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

České Budějovice zdraží pouze teplo. Ceny ostatních služeb se nezmění  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.