Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Diváci byli naším šestým hráčem, je rád Dominik Simon

Motor na Štěpána vyjel na led, a hned do zápasu. Na jih Čech přijel nejméně oblíbený soupeř Českých Budějovic – královehradecký Mountfield. Hráče Motoru za vítězstvím hnal poprvé v sezoně vyprodaný stadion a bylo to znát. Utkání mělo grády, atmosféra fantastická. Jihočeši porazili svého soka 4:2 a na skalpu hostů se podílel i Dominik Simon, který na ledě strávil přes bezmála patnáct minut.

Dominiku, jak jste si užil zápas na druhý svátek vánoční?
Bylo to příjemné. Rychle jsme se opět naskočili do práce z vánočních svátků s rodinou. Bylo hezké být zpátky na ledě a hrát zápas. Beru to jako součást práce. Myslím, že jsme si to užili.

Poprvé v sezoně bylo vyprodáno a poprvé jste v Českých Budějovicích zažil vyprodanou halu, a ještě proti rivalovi z Hradce Králové. To vás muselo hnát dopředu.
Ano, diváci byli slyšet, pomáhali nám. Byli šestým hráčem. Jsme za ně moc rádi.

V první třetině se hodně vylučovalo (2:5). Hrálo se dokonce v jednu chvíli v poměru tři na tři jako v prodloužení. Jak je těžké se s tím vypořádat, když na led podle počtu hráčů na ledě musí naskakovat různé formace?
Bylo to trošku netradiční. Snažili jsme se hru zjednodušit i v přesilovkách a chtěli jsme zůstat co nejvíce koncentrovaní. Myslím, že se nám to dařilo, i když gól nepadl. Za náš výkon jsme byli odměnění později a dali jsme góly.

Kde byste hledal hlavní důvody vítězství?
Hráli jsme dobře jako tým a dobře jsme bruslili. Oni měli problémy s naší rychlostí.

Prosazují se mladíci jako Josef Koláček nebo Ondřej Kachyňa. Přinese to týmu určitou vzpruhu?
Určitě. Všichni se snažíme hrát podobný hokej, a pokud dá gól jeden nebo druhý, jsme za to rádi. Jsou to kluci, kteří nějaký čas gól nevstřelili, ale na střídačce se to projeví.

Na Boží hod jste se sešli opět na značkách a toho vánočního volna moc nebylo. Ale přesto, užil jste si svátky?
Moc. Viděl jsem víceméně celou rodinu, bylo to moc příjemné.