čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Doprava

Povede plánovaná „západní spojka“ přes sídliště Máj?

Další pokus napravit kritickou situaci v dopravě Budějc zveřejnila radnice, konkrétně náměstkyně Ivana Popelová. Plán, zatím v podobě studie, představuje záměr vybudování spojnice mezi Litvínovicemi a sídlištěm Máj. Předpokladem je vypracování...

Provozovatel parkovišť: „Původní smlouva je závazná!“

Jak jsme vás včera informovali, budějčtí radní na svém středečním zasedání rozhodli o vypovězení smlouvy se společností Vinci Park CZ. Ta ve městě zajišťovala prostřednictvím své dceřiné firmy Jihočeská parkovací veškeré služby spojené s parkováním.

Budějcký trolejbus se vrátil do roku 1991

pátek, 10. února 2012, 11:39Doprava

Budějcký trolejbus se vrátil do roku 1991

Už jste také zažili ten pocit, když jdete po ulici a projede okolo vás béžový trolejbus s tmavočervenými pruhy, že tady něco nehraje, kde je reklama? Anebo ten pocit, při kterém si říkáte, kde já už tohle jen viděla?

Čtvrteční nehoda na Dlouhé louce si vyžádala tři zranění

Ve čtvrtek kolem 15. hodiny odpolední se stala na křižovatce u Tesca dopravní nehoda. Tu způsobil řidič jedoucí ve směru od Písku, jenž dostal na kluzké vozovce smyk a postupně narazil do šesti osobních aut.

O parkování ve městě se bude starat dopravní podnik

Výsledkem středečního zasedání budějckých radních je mimo jiné vypovězení smlouvy se společností Vinci Park, která ve městě od roku 2005 zajišťovala prostřednictvím své dceřiné firmy Jihočeská parkovací činnosti spojené s provozem parkovišť a...

Typické zimní počasí přidělává řidičům starosti

Mráz, ledovka a velké množství sněhových srážek způsobily v minulých dnech problémy řidičům nejen na Budějcku. Jen od začátku tohoto týdne vyjížděli dopravní policisté k dvanácti dopravním nehodám, které se staly na území regionu.

Řidička z Českobudějovicka nezvládla levotočivou zatáčku u Ločenic

V úterý krátce před devátou hodinou ranní vyjížděli dopravní policisté k havárii osobního vozidla Škoda Fabia. Třiatřicetiletá řidička z Českobudějovicka jela v uvedené době ve směru od obce Ločenice na Trhové Sviny.

FOTOREPORT: Bílá peřina přikryla promrzlé Budějce

Zima se už pěknou řádku dní předvádí v celé své kráse. V noci na dnešek a v průběhu úterka zasypalo budějcké ulice několik centimetrů čerstvého sněhu, který není díky nízkým teplotám rozbředlou kaší a pěkně křupe pod nohama. Budějcká Drbna proto...

Když se jihočeská silnice stane závodní dráhou...

Přestože na území Jihočeského kraje je pouze několik málo kilometrů dálnice, můžeme i tady potkat piráty silnic. Dva řidiče, kteří překročili rychlost 200 kilometrů za hodinu, se podařilo minulý týden dopadnout policistům z oddělení silničního...

Tunel z Dobrovodské na Průmyslovou? Možnost je reálná

Na veřejné projednávání změny územního plánu pozvalo vedení města Českých Budějovic své občany v pondělí na šestnáctou hodinu. Jednalo se o změnu v napojení zanádražní komunikace, tedy Dobrovodské ulice na Mánesovu ulici.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.