sobota 22. února 2020 Petr

Doprava

Přestupy cestujících u nádraží kazí dopravní zácpy

Oprava budějckého viaduktu dává pořádně zabrat nejen řidičům a motoristům. S řadou změn musejí počítat i cestující městskou hromadnou dopravou. Budějcká Drbna dostala od jednoho z cestujících zajímavou zprávu, tak se jí rozhodla pořádně prozkoumat.

Autobus sjel ze silnice a havaroval, zranil se jeden člověk

Autobus s patnácti cestujícími havaroval ve středu u Dolního Třebonína na Českokrumlovsku jen nedaleko od hranice s budějckým regionem. Při nehodě se lehce zranil jeden člověk.

Stavba železničního koridoru si vyžádá uzavírku

Počínaje dnešním dnem až do konce května zůstane z důvodu montáže a aktivace nového přejezdového zabezpečovacího zařízení uzavřen železniční přejezd v budějcké ulici Hany Kvapilové v Kněžských Dvorech.

Výluka přeruší provoz vlaků na trati z Budějc do Plzně

Nepřetržitá výluka v úseku Plzeň-Koterov – Nepomuk na trati Plzeň – České Budějovice začne v úterý 15. května v osm hodin ráno a potrvá do čtvrtka 31. května do 18. hodiny večerní.

O Modrém mostu rozhodnou na krajském úřadu

sobota, 12. května 2012, 15:22Doprava

O Modrém mostu rozhodnou na krajském úřadu

Jednosměrný provoz, omezení rychlosti na mostu na třicet kilometrů v hodině či provoz jen ve dne, v noci klid. Tak by mohl vypadat zkušební provoz na budějckém Modrém mostě.

U západní varianty D3 se čeká méně problémů při výstavbě

K rozhodnutí vést dálnici mezi Prahou a Českými Budějovicemi na území Středočeského kraje přes Posázaví vedly stát pragmatické důvody. Ministr dopravy Pavel Dobeš ve středu řekl, že při tomto západním řešení očekává méně realizačních problémů...

Průvod studentů částečně omezí dopravu v centru

Částečné omezení silničního provozu čeká řidiče tento pátek v historickém centru Českých Budějovic. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

U viaduktu budou v pátek dopoledne vypnuty semafory

Pozor by si měli dávat všichni řidiči, kteří se chystají tento pátek mezi 7. a 12. hodinou projíždět křižovatkou českobudějovických ulic Nádražní a Rudolfovská.

Motocyklista srazil v centru Budějc chodkyni a těžce ji zranil

Vážný střet motorky a chodkyně se odehrál v sobotu před polednem v centru Českých Budějovic. Chodkyně utrpěla velmi vážná zranění a skončila v nemocnici, řekl Budějcké Drbně policejní mluvčí Jiří Matzner.

Auto narazilo do stožáru vlajky. „Byla to rána jako hrom!“

Na Budějckou Drbnu se obrátila jedna z jejích čtenářek, zda má nějaké podrobnosti o úterní dopravní nehodě na Dlouhé louce. „Jeden řidič prý přejížděl ve větší rychlosti do pravého pruhu, neviděl ale auto vedle sebe, takže ho smetl a to narazilo...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.