pondělí 25. května 2020 Viola

Konečně! Štítného ulice se dočká rekonstrukce, její uzavírka však potrvá až do konce listopadu

Jednou z budějckých ulic, která si nutně žádá opravu, je Štítného ulice. Ta je již několik let v dezolátním stavu. Její obyvatelé se dočkají na konci příštího týdne, kdy začne rekonstrukce, která potrvá až do konce listopadu.

Rozsáhlá obnova Štítného ulice obnáší především výměnu povrchu komunikace, která má do ideálního stavu daleko. Ta bude nově jednosměrná a projet tak půjde jen z Rudolfovské ulice na Lannovu třídu. Nového povrchu se rovněž dočkají chodníky po obou stranách. Ve směru jízdy bude vybudováno parkovací stání, protisměr bude patřit cyklopruhu.

„Dešťové vody a stávající přípojky budou svedeny do nové kanalizace, která nahradí starý kanalizační sběrač. Vodovodní řad čeká také výměna. Veřejné osvětlení s modernějšími úspornými zdroji světla bude na nových stožárech. Stávající lanové závěsy pro osvětlení se odstraní,“ popisuje investici za více než 15 milionů korun náměstek primátora Petr Holický. 

Během rekonstrukce celé ulice dojde zároveň k výměně či doplnění kabeláží všech druhů, plynovodu a nového horkovodu teplárny. I proto potrvá uzavírka celé ulice od pátku 6. května do konce listopadu. Objízdná trasa není stanovena.

Foto Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.