středa 14. dubna 2021 Vincenc

Budějckou dopravu čeká další zkouška. Mánesovka bude až čtyři měsíce kompletně uzavřená

Letos čeká Budějce hned několik stěžejních uzavírek. Kromě Lidické třídy se bude opravovat také Mánesova ulice. Ta získá nový asfaltový povrch nebo přechod, nejzásadnější bude ale rekonstrukce kanalizace, která je podle města ve velmi špatném stavu. Z toho důvodu může být část důležité dopravní tepny až čtyři měsíce neprůjezdná.

Pro opravu rušné budějcké komunikace město aktuálně vybírá zhotovitele. Firmy se mohou hlásit do konce února. „Jak dlouho bude silnice uzavřená záleží také na firmě, která zakázku vysoutěží. Jsou tam práce, kvůli kterým se může celková doba rekonstrukce protáhnout,“ uvedl náměstek pro dopravu František Konečný

Část Mánesovky od mostu přes Malši k Čechově ulici čeká úplná uzavírka minimálně na tři až čtyři měsíce. „Musí se zrekonstruovat kompletně všechny inženýrské sítě. Kanalizace je tam v opravdu špatném stavu,“ doplnil Konečný

Druhá etapa rekonstrukce se bude týkat silnice od Čechovy ulice k Novohradské. Komunikace dostane nový povrch a přibude také bezpečný přechod pro chodce. Město podle Konečného ještě neví, jestli bude i v této části nutná úplná uzavírka. „Budeme se ale snažit, aby tam provoz alespoň částečně byl,“ řekl.

Podle vedoucího investičního odbodu Zdeňka Šedy by se mělo na rekonstrukci začít pracovat od dubna a trvat by měla minimálně do listopadu. Opravy by měly vyjít na necelých 46 milionů korun. Část bude financovat město a část Jihočeský kraj.

Radek Terber ze společnosti Swarco Traffic, která má v Budějcích na starost světelnou signalizaci, pro Mladou Frontu uvedl, že při takto ztížené dopravní situaci počítají na semaforech v dotčených místech kolem Mánesovky s úpravou světelné signalizace. „Máme k dispozici matematické modely. Je ovšem nutné si uvědomit, že každá křižovatka má svou kapacitu, a když je naplněná, tak už pak nepomohou ani semafory,“ řekl Mladé Frontě Terber.

Foto Jan Luxík

Štítky doprava, Mánesova ulice, rekonstrukce, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.