středa 2. prosince 2020 Blanka

Město plánuje propojku mezi ulicemi Na Sádkách a Branišovská

Řidiči v Budějcích by se za dva roky mohli dočkat propojky mezi ulicemi Na Sádkách a Branišovská. Ta by měla ulevit hlavně lokalitě Na Zlaté stoce, která je momentálně velmi dopravně přetížena. Kromě nové propojky by měly vzniknout například i autobusové zastávky nebo cyklostezka.

Město by se stavbou rádo začalo v letošním roce. „Letos bychom chtěli vysoutěži zhotovitele nejlépe na celou stavbu. To znamená, jak na okružní křižovatku, která by měla vzniknout v místě Branišovská – Milady Horákové, tak i na samotnou propojku, která směřuje od Branišovské směrem do ulice Na Sádkách,“ uvedl náměstek pro dopravu Viktor Lavička.

Díky územnímu rozhodnutí se projekt významně posunul. Město už má také předjednané směny pozemků. Ty budou totiž pro vybudování nové propojky potřebovat. 

Výstavbou nové silnice se město snaží zachránit kritickou dopravní situaci, která vznikla nově vybudovanými bytovými domy Na Zlaté stoce. Město totiž povolilo stavbu domů, aniž by v dané lokalitě nejdříve vyřešilo dopravní infrastrukturu.

Výstavba domů Na Zlaté stoce? Kritická dopravní situace a selhání města, tvrdí lidé

Klidné a tiché bydlení nedaleko lesoparku Stromovka. To slibují nově budované bytové domy Na Zlaté stoce. Lukrativní lokalita pro bydlení má ale jednu černou šmouhu. Podle některých lidí není dostatečně vyřešená dopravní situace a celkové...

Součástí propojky by měla být kromě silnice také smíšená cyklostezka s chodníkem pro pěší a přechody pro chodce. Město počítá i se záměrem developerů, kteří v této lokalitě chtějí stavět. V místě by proto měly vyrůst i dvě autobusové zastávky. Pokud vše dobře půjde, je stavba odhadována na 16 měsíců. Po nové propojce by tak řidiči mohli začít jezdit v roce 2022. 

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky doprava, České Budějovice, propojka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.