středa 21. října 2020 Brigita

Parkování na Dlouhé louce je pro osobáky opět zadarmo, platí se pouze na části blíž ke Kauflandu

Kdo dřív přijede, ten parkuje zadarmo. Tak by se dala popsat situace záchytného parkoviště na Dlouhé louce. Zatímco na parkovišti, které je blíž křižovatce a výstavišti, parkují opět řidiči osobních aut zadarmo, za stání na parkovišti blíž ke Kauflandu si řidiči musejí zaplatit.

Na záchytném parkovišti museli řidiči do peněženky sáhnout od 2. prosince. Zpoplatněna byla část pro osobní auta i část pro nákladní automobily a autobusy. Teď je ale vše jinak. Nově se platí jen v části, která je blíž ke Kauflandu, tedy pro část vyznačenou jako P+G.

Město placené parkování zrušilo z důvodu, že nemůže peníze vybírat na pozemku, který mu nepatří. Téměř měsíc ale tomu bylo jinak a řidiči za stání platit museli. I když se teď asi většina řidičů zaradovala, situace se zanedlouho ale opět změní. 

„Máme informace, že zhruba od března by mělo celé parkoviště spadat pod město. Zatím je naše pouze část u silnice a zbytek patří státu. Jakmile bude převedeno, začnou řidiči za parkování opět platit,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Parkování zdarma na Dlouhé louce končí, od dnešního dne dojde ke spuštění druhé etapy parkovacích zón

Řidiči, kteří byli zvyklí zdarma parkovat na záchytném parkovišti na Dlouhé louce, budou muset od dnešního dne sáhnout do peněženky. Stejné to bude i v ulicích Husova, Pražská a Strakonická. Během dneška postupně dojde ke spuštění nově osazených...

Některé řidiče ale stále může zmást parkovací automat, který stojí přímo, teď už na nehrazeném parkovišti. Povinnost platit parkovné se momentálně vztahuje pouze na část P+G, která je označena dopravní značkou. „To, že je parkomat funkční ještě neznamená, že řidič v té lokalitě musí platit,“ dodal Lavička

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto c-budejovice.cz

Štítky parkování, Dlouhá louka, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.