pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Bezpečná doprava pro cyklisty: Mezi Včelnou a Rožnovem vznikne provizorní spojka

Cyklisté pendlující mezi Včelnou a Rožnovem získají bezpečnější formu dopravy. Rada Jihočeského kraje rozhodla o propojení dvou cyklostezek v okolí staveniště Jižní tangenty. Kraj na výstavbu uvolnil 2,4 milionu korun.

Cyklisté budou moct bezpečně projíždět staveništěm Jižní tangenty mezi Včelnou a Rožnovem. Rada Jihočeského kraje rozhodla o výstavbě provizorního propojení dvou cyklostezek v této lokalitě na svém čtvrtečním zasedání.

Důvodem propojení stezek je odklon cyklistů z rušné silnice. „Ukázalo se, že v současnosti nemohou cyklisté používat cyklostezku v celé délce a v určitém úseku musí sjet na nebezpečnou a úzkou komunikaci. Tou projíždí nejen osobní a autobusová doprava, ale i nákladní automobily ze stavby. A to ve velké intenzitě,“ popsal situaci náměstek hejtmana pro oblast investic Tomáš Hajdušek. Rada kraje chce proto zvýšit bezpečnost tohoto úseku. „Rozhodli jsme se okamžitě uvolnit na výstavbu Jižní tangenty dalších téměř 2,4 milionu korun,“ zdůraznil náměstek s tím, že peníze jsou určeny právě na výstavbu bezpečnějšího provizorního propojení.

Na výstavbě bezpečnější spojky se bude podílet i Včelná. „Naši občané cyklostezku do Rožnova a dále do Českých Budějovic často užívají a jejich bezpečnost je pro nás prioritou. Proto jsem zastupitelstvu po předchozí dohodě s krajem předložila návrh na uvolnění částky 300 tisíc korun, který zastupitelstvo schválilo“, uvedla starostka Včelné Miroslava Stránská.

Součástí projektu Jižní tangenty je taky vybudování trvalé cyklostezky, která cyklistům zajistí bezpečnou dopravu mezi Včelnou a Budějcemi.

Dokončení Jižní tangenty kraj plánuje na rok 2023. Silnice propojí hlavní tah na Český Krumlov s dálnicí D3, odlehčí tak přetížené dopravě ve městě. Projekt vyjde na 845 milionů korun.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jihočeský kraj

Štítky doprava, cyklostezka, Jižní tangenta, bezpečnost, stavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.