pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Policie vypátrala řidiče, který smrtelně zranil mladého cyklistu a ujel

Jen několik desítek hodin trvalo pátrání po řidiči, který způsobil v pondělí nad ránem smrtelnou dopravní nehodu u obce Senožaty u Bechyně. Mluvčí policie Milan Bajcura během čtvrtka potvrdil, že se řidiče, který srazil čtyřiadvacetiletého cyklistu, podařilo vypátrat.

„Podezřelý si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty zločinu usmrcení z nedbalosti a ve věci probíhají další úkony podle trestního řádu,“ řekl Milan Bajcura.

K nehodě mělo dojít kolem půl páté ráno na silnici II/122 u obce Senožaty na Táborsku. Řidič podle policie pravděpodobně přehlédl a srazil čtyřiadvacetiletého cyklistu, který místem projížděl na černém freestylovém kole. Řidič z místa nehody ujel směrem od Bechyně na Opařany. „Svědek nám poté oznámil, že na místě leží bezvládné tělo muže, který už nejeví známky života,“ dodal Bajcura.

K nehodě byly okamžitě vyslány dvě posádky záchranářů. „Bohužel mladý muž utrpěl zranění neslučitelné se životem a lékař mohl už jen konstatovat smrt, neboť zraněnému muži již nešlo pomoci,“ uvedla mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová s tím, že v souvislosti s nehodou byl aktivován také krizový intervent.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky ČR, nehoda, policie, úmrtí, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.