úterý 21. září 2021 Matouš

Na opravu sedmi mostů získal Jihočeský kraj přes 80 milionů korun

Dalších více než 80 milionů korun získal Jihočeský kraj od Státního fondu dopravní infrastruktury. Peníze chce použít na opravu mostů. Celkem by se mělo zrekonstruovat sedm mostů na Táborsku, Strakonicku, Jindřichohradecku nebo Písecku.

Na opravy silnic prvních a druhých tříd už získal Jihočeský kraj od Státního fondu dopravní infrastruktury necelých 308 milionů korun. K této částce se teď ještě přidá více než 80 milionů korun, které chce kraj použít na opravu mostů.

Celkem by se mělo opravit sedm mostů po celém kraji. „Přímo v gesci Jihočeského kraje je stržení a výstavba nového mostu za Kloužovicemi na Táborsku, který vede přes Velmovický potok. Stržen a nově postaven bude také most v Zářičí u Mladé Vožice na Táborsku, stejně jako most 145-023 vedoucí přes Volyňku ve Vimperku. Most u Řepického rybníka na Strakonicku bude opraven,“ nastínil náměstek hejtmana pro finance Tomáš Hajdušek.

Dvacet milionů korun z výše uvedené dotace připadne Správě a údržbě silnic JčK. „Za tyto peníze opraví například mosty v Potočné na Jindřichohradecku, Bílině a u obce Vlastec přes Křenecký potok na Písecku a most u obce Vřesce na Táborsku,“ upřesnil Hajdušek a dodal, že tuto část dotace ještě musí schválit krajské zastupitelstvo. Opravy povedou podle Hajduška ke zvýšení bezpečnosti i komfortu cestování po krajských komunikacích.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Swietelsky / ilustrační foto

Štítky Jihočeský kraj, oprava, most, rekonstrukce, práce, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.