Řidič vyjel ze silnice, poté nadýchal přes tři promile

Autoři | Foto

O řidičský průkaz přišel muž, který sedl za volant pod vlivem alkoholu na Jindřichohradecku. Policisty, jenž přijeli na místo, překvapila dechová zkouška. Ta totiž dvakrát ukázala hodnotu přes tři promile.

K události došlo 27. srpna okolo 17. hodiny. Muž ve Škodě Felicii jel ve směru od Jindřichova Hradce na Horní Žďár.

„V pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a vyjel mimo silnici, aniž by došlo k dopravní nehodě,“ informovala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Na místo poté přijeli policisté a provedli dechovou zkoušku na alkohol. „Při první i druhé zkoušce řidič nadýchal přes 3,1 promile alkoholu. S výsledky měření souhlasil, lékařské vyšetření spojené s odběrem krve či moči nepožadoval,“ přidala Bílková Millerová.

Policisté muži další jízdu zakázali a zabavili řidičský průkaz. „Svým jednáním naplnil znaky trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí. Za to mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky alkohol, okres Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Škoda Felicia, Žďár, silnice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.