čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Jihočeský kraj dá dopravcům na covidovou ztrátu z prvního čtvrtletí 29 milionů

Jihočeský kraj uhradí 11 autobusovým dopravcům ztrátu související s pandemií covidu za letošní první čtvrtletí. Rozdělí mezi ně přes 29 milionů korun formou mimořádné zálohy. Kraj je ochoten podílet se na úhradě ztráty i železničním firmám. Rozhodlo o tom vedení hejtmanství.

„Jsem velice rád, že můžeme aspoň nějakým způsobem takhle trošku srovnat ten propad, který měli dopravci v prvním čtvrtletí, kdy byl covid v té nejvyšší síle. Jezdilo strašně málo cestujících a zároveň byla i veškerá hygienická opatření, která museli dopravci dodržovat: dezinfikovat autobusy, včetně ochrany řidičů a podobně,“ uvedl krajský radní Antonín Krák (ČSSD).

Kraj je připraven pomoci se ztrátami i vlakovým dopravcům, zatím se na něj žádný z nich neobrátil. Podle Kráka záleží na domluvě. „V minulém roce jsme drážním dopravcům pomáhali ztráty sanovat, dohodli jsme se na určité částce,“ dodal radní.

Letos v březnu kraj rozhodl, že zaplatí dopravcům 100 milionů korun jako náhradu za loňské ztráty spjaté s koronavirem. Většina peněz šla firmám provozujícím autobusy. Kvůli dopadům covidu zároveň kraj od 13. června omezil železniční dopravu. Šlo o víc než 60 vlaků, kraj tak ušetřil 16,5 milionu korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky ČR, správa, automobilová, koronavirus, autobusy, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.