neděle 26. června 2022 Adriana

Muž zaparkoval část nákladního vozu do kolejiště. Nad ránem do něj narazil vlak

Špatný odhad měl muž, který zaparkoval nákladní vůz u železniční stanice v Jílovicích na Českobudějovicku. Část totiž zasahovala do kolejiště a nad ránem do ní najel vlak. Událost prošetřují policisté.

Do Jílovic vyjížděli policisté dnes okolo páté hodiny ranní. Dostali hlášení o střetu nákladního vlaku se zaparkovaným nákladním vozidlem. K nehodě došlo přímo u stanice. 

„Po příjezdu na místo zjistili, že strojvůdce řídil elektrickou lokomotivu po druhé koleji v blízkosti nástupiště, kde předtím zaparkoval řidič nákladní vozidlo tovární značky MAN a zasahoval do drážního obvodu, tedy průjezdu podél kolejiště. Vzhledem k noční době a špatnému osvětlení nemohl strojvůdce zřejmě rozpoznat vzdálenost „nákladáku“ od železniční trati a narazil do jeho zadní části,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura

Nákladní vlak nejel rychle, a tak ani nevznikla velká škoda. Předběžný odhad je pět tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že se jedná o škodní událost, byl případ předán k řešení trhosvinenských policistů, kteří zjišťují další okolnosti této skutečnosti,“ dodal Bajcura. 

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, policie, vlak, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.