čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Trať mezi Strakonicemi a Horažďovicemi bude neprůjezdná do 29. července

Železnice mezi Strakonicemi a Horažďovicemi bude zavřená do 29. července kvůli odstraňování škod po bouřce a plánované výluce. Vlaky tam přestaly jezdit po velké bouřce v noci na úterý, kdy popadané stromy poškodily trakční vedení a voda podemlela část trati mezi Strakonicemi a Katovicemi. Trakční vedení už je opravené, víc času bude potřeba na opravu trati. Provoz zůstane zastavený do 10. července, kdy na této trati začíná plánovaná výluka, řekl dnes mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda.

Jde o hlavní trať z Plzně do Českých Budějovic. Náhradní autobusová doprava je zavedená v úseku Horažďovice předměstí a Strakonice. O přerušení provozu mezi stanicemi Střelské Hoštice a Strakonice České dráhy na webu zatím informují do nedělní půlnoci.

Výluka na této trati je plánovaná kvůli opravě trakčního vedení. „V rámci výluky budeme pokračovat s opravou toho náspu,“ uvedl mluvčí Správy železnic. Uvedl, že po bouřce je poškozených asi 300 metrů železnice.

Bouřka v noci z pondělí na úterý zkomplikovala provoz na železnici. U Strakonic došlo k poškození trati a na místo bude muset dorazit geotechnik. Omezení podle Správy železnic potrvá několik dní. Plné ruce práce měli během noci také hasiči. I ti...

Po provedení přípravných prací tam dnes pracovníci začali odtěžovat násep v místech, kde ho bude potřeba následně znovu zpevnit. Předběžný odhad nákladů na opravy poškozené trati je podle Gavendy v desítkách milionů korun.

V jižních Čechách byly v pondělí i úterý večer a přes noc bouře a silné deště. V noci na úterý měli hasiči přes 90 zásahů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Správa železnic

Štítky ČR, železnice, počasí, bouře, Strakonicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.