čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Jihočeské radnice připravují kondolenční listiny

Většina radnic jihočeských měst připravuje v pondělí veřejnosti k podpisu kondolenční listiny, do nichž budou moci lidé vyjádřit svou účast s úmrtím Václava Havla. Zvony českobudějovické Černé věže se rozezněly ve 12 hodin a bily deset minut, řekla mluvčí radnice Jitka Welzlová.

Kondolenční listiny, do kterých mohou lidé vyjádřit svou úctu k památce a odkazu exprezidenta Václava Havla, připravuje v pondělí řada jihočeských měst. Od pondělního poledne je budou lidé mít k dispozici v Českých Budějovicích před obřadní síní, na radnicích v Táboře, Písku, Třeboni, v Českém Krumlově, v Dačicích a v řadě dalších měst. Na radnicích také visí černé vlajky.

Už od neděle vznikala v jihočeských městech spontálně řada pietních míst, kam se scházeli lidé uctít svíčkami památku Václava Havla. "V Českých Budějovicích chodí lidé k radnici a ke kašně na náměstí, přinášejí svíčky a květiny," řekla Welzlová.

Českobudějovický primátor Juraj Thoma (HOPB) se jako student druhého ročníku na vysoké škole účastnil revolučního dění v roce 1989. Při té příležitosti se poprvé setkal s Václavem Havlem. "Václav Havel byl vůdčí postavou sametové revoluce. Měl pro novodobé dějiny republiky stejný význam jako T. G. Masaryk pro vznik Československa v roce 1918," sdělil Thoma.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.