čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla představí v pátek 19. února. Příběh hry Kenna Ludwiga vychází ze Shakespearova Snu noci svatojánské a spojuje klasické prvky s prostředím Hollywoodu 30. let.

„Komedie si pohrává s některými fakty i historickými postavami. Ve 30. letech totiž Hollywood objevil Shakespeara, natočil několik jeho her a jednou z nich byl Sen noci svatojánské, kterou natočil slavný režisér Max Reinhardt,“ uvedla dramaturgyně Olga Šubrtová.

Podle tvůrců nemá tato komedie větší umělecké ambice, jejím posláním je především pobavit. „Je velmi náročná v tom, že jednak tam hraje množství lidí, je to za sebou sled mnoha scén v nejrůznějších prostředích a hlavně se tam odehrávají kouzla,“ řekla režisérka Jana Kališová. Ta hru připravila už v roce 2006 v Divadle Na Vinohradech.

Hlavní roli v Shakespearovi v Hollywoodu v Jihočeském divadle vytvořil Viktor Limr. Soubor hru připravil u příležitosti Shakespearova roku, který připomíná, že letos uplyne 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika.

Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.