neděle 12. července 2020 Bořek

Festival Übergänge – Přechody v Českých Velenicích a Gmündu v pátek bavil

Druhý den mezinárodního kulturního festivalu Übergänge - Přechody v Českých Velenicích a Gmündu nabídl celou řadu zábavných rozmanitých pořadů. Od výstav, přes divadlo až po koncerty. Večerní program lákal návštěvníky na vystoupení skupiny Ruh, Cirkus bez násilí a na vizuální show na vodní stěně.

Ve dvě hodiny vystartovala kyvadlová doprava, která putovala mezi oběma městy a svážela pasažéry k jednotlivým akcím. A k vidění toho bylo dost. Ať už tematické akce k zamyšlení jako například Under Your Skin nebo Lidi pojdou od Judithy Kerndlové nebo divadlo pro děti Buchty a Loutky.

Nesmíme zapomenout na koncerty či divadelní průvod. V pět hodin se v kapli Svaté rodiny v Českých Velenicích rozezněly tóny kapely Ruh, která se pak po osmé večer představila ještě v Gmündu v nádherném prostředí zámeckého parku. Tam se před ní ještě ukázalo saxofonové kvarteto Saxpack.

V deset hodin pak odstartoval Cirkus bez násilí – Klinika Lalek, který představil zvířecí loutky v životní velikosti. Byla k vidění třeba žirafa nebo slon Charlie, který dostal největší prostor. Spolu s ním vystoupili cirkusoví umělci a herci. Celé vystoupení bylo prošpikováno vtipnými komentáři účinkujících.

Nakonec se návštěvníci přesunuli k blízkému rybníku, kde zanedlouho začala světelná vizuální show na vodní hladině. Lidé byli prvně až skoro zhypnotizováni mihotajícími se pyramidami v rytmu taneční hudby, než se scenérie obrátila do harmonických obrazců, které vyjadřovaly odvěký boj dobra a zla. Zvláště postavy ďábla byly skvěle zpracovány.

Festival mezi městy České Velenice a Gmünd je příjemným oživením kultury v obou městech. Jeho zaměření není nikterak megalomanské, ale na druhou stranu je určitě zajímavé vidět tolik nesourodých akcí v jeden den a dozvědět se nové věci. Určitě by stálo za to, aby se festival opakoval každý rok.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.