sobota 4. července 2020 Prokop

KULTURNÍ TIPY: Nenechte si ujít Lenku Dusilovou, I. Ples města České Budějovice nebo Beer ples 2017

Konec února přináší kromě divadla a dalších masopustních veselic, mejdanů také zajímavé koncerty a plesy. Nezmeškejte I. Ples města České Budějovice, který je pokračováním tradičního Radničního plesu v novém provedení a slibuje špičkový kulturní program.

Pátek 24. února

České Budějovice

John Culter (Magnetic Festival), Melvin Coxx, House of Madness – K2 – 20:00
Rezident Magnetic Festivalu John Culter míří do Českých Budějovic. Line up: 21:00 Rudeboy & Diablo, 00:30 John Culter, 2:00 Melvin Coxx.

Masopustní rej v maskách – Prorock bar – 19:00
Klasická masopustní zábava v maskách s živou hudbou. K poslechu i k tanci zahraje Eda Trost. Nebude chybět soutěž o nejlepší masku, zabijačkové dobrůtky.

Trio Traktůrek – Kavárna Matice – 19:00
Po delší pauze zase vystoupí Trio Traktůrek s jejich dech beroucím repertoárem. Slíbené jsou i nějaké nové písničky. Tak uvidíme, tedy vlastně uslyšíme, co si na nás nachystají.

Saturnin – Jihočeské divadlo – 19:00
Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím k těm, kteří začnou koblihami bombardovat nic netušící hosty. S takovým člověkem zažijete dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Beer ples 2017 – III. ročník – KD Vltava – 19:30
Můžete opět těšit na pivní speciály a pochoutky k pivu. Zahrají Rozkrock a Valda Band. Moderátor a DJ večera bude DJ Bervic.

Opona! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Richard, herec a režisér v jedné osobě, a navíc divoch se zálibou v alkoholu, chystá premiéru. Jeho herecké partnerky před ním ale utíkají jedna za druhou. Jako poslední záchrana se objeví Lies, Richardova dávná kolegyně a láska, teď šťastně provdaná za úspěšného lékaře. Na jevišti to jde skvěle, ale v zákulisí to brzy začíná vřít…

Lenka Dusilová, Barbora Mochowa – River music club – 20:00
Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, je aktivní muzikantkou od šestnácti let. Pro svůj osobitý vokál je hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Je též součástí multižánrového projektu divadelního uskupení Spitfire Company, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step Before the Fall. Předskokana bude dělat mladá, talentovaná zpěvačka a klavíristka Barbora Mochowa.

Malignant Tumour, In The Whale (USA), Gauneři – mcFabrika – 20:00
Koncert kapel Malignant Tumour (crust-rock'n'roll), In The Whale (alternative­punk­blues, USA) a Gauneři (rock'n'roll-thrash).

Už jsme doma + Oni – Velbloud Music Bar – 20:00
Legendární česká kapela Už jsme doma byla zformována v Teplicích roku 1985. Stylově lze jen těžko kapelu obecně charakterizovat: jejich hudba v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, gregoriánské chorály, avantgardní melodie, disharmonii a mnoho dalšího. Před UJD se ve Velbloudu ukáže českobudějovická kapela Oni – jihočeské jazz-rockové těleso, které nedávno pokřtilo svou debutovou desku.

Neřež, Katka Koščová a Roman Dragoun – Café Klub Slavie – 21:00
Mimořádný a jedinečný trojkoncert osobností českého rocku a folku.

Reggae Nite, Colectiv & Bechy (live) – Komiks klub – 21:00
Bechy je zpěvačka z Prahy, která odstartovala svoji kariéru v roce 2010, kdy se začala objevovala na stagi po boku Foggy Fogoshe, Mickeyho a Febia. Za šest let svého působení má za sebou Bechy zhruba 120 vystoupení. DJs: Boldrik, F.I.L., Ladia Rasta.

Sobota 25. února

České Budějovice

Ledová show s Elsou – Metropol – Divadelní sál – 10:00
Zábavný program pro děti i rodiče. V rámci představení se děti vydají společně s Elsou do ledového království, kde se setkají i s dalšími postavami z oblíbené pohádky Ledové království.

Cestou příběhu – Studiová scéna Na Půdě – 18:00
Vypravěč je kouzelník, který inscenuje divadlo v naší hlavě. Chorvatská vypravěčka Tajana Gašparović vás pozve do světa příběhů a seznámí vás se základními principy storytellingu.

I. Ples města České Budějovice – DK Metropol – 20:00
Tradiční Radniční ples v novém hávu. V letošním roce se můžete těšit na novou dramaturgickou podobu této společenské události. Program: předtančení Baletní školy Jihočeského divadla, Orchestr opery Jihočeského divadla, Zatrestband, Muzikálová show: Jan Kříž, Jan Révai, DekkaDancers, Balet Jihočeského Divadla, Jiří Schelinger Memory Band, MC Trumpetman, DJ Dawitt. Večerem provází herec Petr Rychlý.

Locomotive – křest CD Digitální Teror – mcFabrika – 20:00
Locotky natočili po devíti letech novou, dlouhoočekávanou, desku Digitální Teror. Jako speciální host vystoupí další jihočeská legenda, geniální Satisfucktion.

Doctor Victor show – River music club – 20:00
Doctor Victor – historicky první česká kapela vybrána samotnými AC/DC k předskakování na pražském koncertu v rámci světového turné Rock Or Bust World Tour 2016 hned dva měsíce po vydání svého debutového alba 1st Prescription.

Dilema in cinema, Cela pro Klárku, Hovno pankáči + Afterparty – Velbloud Music Bar – 20:00
Koncert kapel Dilemma in cinema, Cela pro Klárku, Hovno pankáči.

Neděle 26. února

České Budějovice

Jan Drda: Zapomenutý čert – Divadlo U Kapličky – 15:00
Pohádka o zapomenutém starém čertovi, který nechce zpět do pekla, neboť tam nemá kamarády a pořád se tam jenom křičí… a smrdí to tam.

MacBeth 3D – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Výstupní představení frekventantů kurzu múzického herectví, který vedl v sezóně 2015/2016 lektor Jiří Untemüller. Vznikla inscenace, která originálním způsobem zpracovává a servíruje notoricky známou shakespearovskou látku, pojednávající krvavou tragédii skotského krále Macbetha.

Pondělí 27. února

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 9:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Free Mondays – The Acoustic – Café Hostel – 19:00
Kdo tentokrát? The Acoustic. Složení: akustická kytara – cajon – zpěv, repertoár: The Rolling Stones, Bob Dylan, Pink Floyd a podobně.

Perfect days – Jihočeské divadlo – 19:00
Biologické hodiny tikají. Chce dítě a je ochotná pro to udělat všechno!

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.