úterý 10. prosince 2019 Julie

SOUTĚŽ: Oldřich Vízner jako Louis de Funès bude bavit v budějckém kulturním domě Slavie

K čemu vylepšovat svět, když to nejlepší bylo dávno vymyšleno a co se všechno může stát, když uvaříte dobrou zelňačku? Skvělá komedie z francouzského venkova se skvělými Oldřichem Víznerem a Otakarem Brouskem mladším v hlavních rolích pobaví publikum v Českých Budějovicích v úterý 31. října v Kulturním domě Slavie. A čtyři z vás dostane Budějcká Drbna na Zelňačku zadarmo.

Zelňačka je název skvělé komedie, v níž se autor poutavým příběhem vrací ke krásám prostého života na panenském venkově, který postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř. 

Autor novely René Fallet za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří Fanfán tulipán, Šeříková slavnost, Idiot v Paříži“ a právě i Zelňačka, kterou proslavil film, v něm zářil vynikající Luis de Funès.

Tvůrci do hlavních rolí obsadili skvělého Oldřicha Víznera a Otakara Brouska mladšího. Sází na velké přátelství a souhru mezi těmito výbornými herci. Sekundovat jim bude neméně talentovaný Vojtěch Záveský (Ulice, Vinaři) v roli ufona Oxana. Dále pak zkušený Jan Szymik a mladá Barbora Jánová (Ordinace v růžové zahradě).

Soutěž o vstupenky na komedii Zelňačka (31. října - 19:00)

Dva čtenáři Budějcké Drbny mohou vyhrát po dvou vstupenkách na komedii Zelňačka, která bude k vidění v úterý 31. října od 19:00 hodin v Kulturním domě Slavie v Českých Budějovicích. Stačí pouze prostřednictvím formuláře do pondělí 16. října do 16:00 hodin zodpovědět následující soutěžní otázku a čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Kdo v komedii Zelňačka hraje Ufona Oxana v komedii Zelňačka hraje Vojtěch Záveský. Správně byla odpověď C. Vstupenky vyhráli: Vít Krajíc a Klára Aurová. Blahopřejeme!

Štítky Zelňačka, komedie, Vízner, Slavie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.