čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Jihočeská filharmonie připomene krále pop artu Andyho Warhola

Hudbu Velvet Underground jste už nejspíš slyšeli. Výstavu tvorby Andyho Warhola jste určitě viděli nedávno v Alšově jihočeské galerii. Ale obě najednou? A právě takovou jedinečnou možnost nabízí Jihočeská filharmonie. Vernisáž vybraných ukázek Warholových maleb bude zahájena již hodinu před začátkem koncertu, tedy ve čtvrtek, 12. října od 18:00 hodin ve foyer Jihočeské filharmonie. Koncert pak začíná v sále od 19:00 hodin. Obrazy vybral kurátor Miroslav Houška a výstava potrvá do konce října.

České Budějovice zažijí jedinečný večer věnovaný třicátému výročí úmrtí Andyho Warhola a padesátému výročí vydání desky The Velvet Underground & Nico. Producentem alba, které bylo vyhlášeno rockenrolovou náhrávkou dvacátého století byl právě Andy Warhol.

Hudební produkce písní The Velvet Underground uslyší publikum v provedení Jihočeské filharmonie se zpěvačkou Jitkou Charvátovou a hudební úpravě Mejly Hlavsy a Dušana Vozáryho.

Andy Warhol vytvořil pro první desku The Velvet Underground & Nico naprosto originální obal se sloupávacím banánem a dal tak vzniknout symbolu pop - artu. A práve tento obal LP bude k vidění na výstavě, která se uskuteční v kavárně Fcafé, přímo v sídle Jihočeské filharmonie.

K vidění budou dále portréty Marilyn Monroe (sítotisky z edice Sunday B. Morning), Cambellovy polévky a portréty dalších osobností (granolitografie z edice CMOA), nebo plakát z jediného pražského koncertu The Velvet Underground, vytvořený výtvarníkem Michalem Cihlářem. Celkem bude vystaveno na pětadvacet prací.
 

Tisková zpráva

Štítky Andy Warhol, malba, deska, Jihočeská filharmonie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.