sobota 6. června 2020 Norbert

KULTURNÍ TIPY: Zažijte The Dire Straits

Jedinečné zážitky na vás čekají každý den. Stačí si vybrat: muzikál Zpívání v dešti, The Dire Straits Experience, nebo Roman Janál?

Úterý 19. února

Zpívání v dešti – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Hollywoodsko-broadwayská show v podání Jihočeského divadla může začít! Kariéry hvězdného páru Dona Lockwooda (Jan Kříž) a Liny Lamontové (Kateřina Šildová) jsou ohroženy kvůli vynálezu zvukového filmu. Je tu ale naštěstí Kathy Seldenová (Marie Blahynková), sympatická a talentovaná aspirantka herectví, do které je Don zamilován, a Donův vynalézavý přítel Cosmo Brown (Jan Révai). Nenechte si ujít filmovou i divadelní klasiku!

Středa 20. února

The Dire Straits Experience v Českých Budějovicích – Výstaviště – 20:00
Pokračovatelé slavné kapely Dire Straits, britský projekt The Dire Straits Experience, opět míří do České republiky. Loni vyprodali pražskou Lucernu a letos zavítají i do Budějc. Frontmanem kapely je kytarista a zpěvák Terence Rais. V sestavě působí držitel ceny Grammy Chris White, hrající na saxofon, flétnu a perkuse, který spolupracoval s Dire Straits Marka Knopflera v druhé polovině 80. let.

Jihočeská filharmonie a Roman Janál – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Barytonista Roman Janál pravidelně vystupuje na domácích i zahraničních hudebních festivalech a tentokrát vystoupí společně s Jihočeskou filharmonií. Na programu koncertu je: Béla Bartók: Maďarské skice, Antonín Dvořák: Cigánské melodie, op. 55, Johannes Brahms: Zigeunerlieder (v orchestrální úpravě Jiřího Temla) a Ernst von Dohnanyi: Serenáda C dur, op. 10.

Autoři | Foto Jihočeské divadlo, Michal Siroň

Štítky kultura, tipy, hudba, divadlo, koncert, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.