pondělí 29. listopadu 2021 Zina

KULTURNÍ TIPY: Centrum zaplní pouliční umělci a výběrová káva, Jižní Block ovládne Wohnout

Letní program Českých Budějovic nabitý kulturními zážitky pomalu vrcholí. Ani poslední prázdninový týden se ve městě nebudete nudit. V nabídce je řada koncertů, venkovní promítání kultovních bijáků i pouliční festival.

LETNÍ KINA

Riegrova 51 stále drží filmové úterky s promítáním pod širým nebem. Tentokrát potěší malé i velké diváky s legendárním Fimfárem Jana Wericha. Začátek filmu je v 21:30 a vstupné stojí 100 korun.

Žižkárna ve středu promítne Okresní přebor. Slavoj Houslice se na plátně objeví od osmi večer. Každotýdenní promítání Letního kina Háječek ve čtvrtek zahájí japonský večer. Keanu Reeves ve fantasy snímku 47 róninů vtáhne diváky do světa samurajů. Páteční večer ovládne proslulá módní darebačka Cruella a v sobotu se můžete těšit na Spielbergův kultovní Jurský park. Filmy pod širým nebem začínají tradičně ve 20:30 se vstupným 50 korun.

HUDBA

Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. v úterý vyvrcholí jazz-funkovým vystoupením kapely BezNOT. Přijďte si ji poslechnout od 19 hodin. Hudba v úterní večer rozezní i Piaristické náměstí, kde před Solnicí zahraje Víťa Brabec z kapely The Greens.

Lákavý program připravili také organizátoři festivalu Jižní Block. Punkrock slovenské kapely Iné Kafe si můžete poslechnout ve čtvrtek od 20:00. Po sobotním obědu zahraje v Lannově loděnici skupina Wohnout. Koncert začne ve 13:30. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji online, na místě budou o 50 korun dražší.

FESTIVALY

Multižánrový festival Město lidem, lidé městu oživí od pátka do soboty centrum Českých Budějovic. Ulice města pokryje několik set metrů živé trávy, barevné deštníky a lampiony. Historické centrum zaplní vůně vybraných gastronomických pokrmů, pražené kávy i čerstvých květin. Těšit se můžete na vystoupení akrobatů, artistů, muzikantů nebo herců.

Při pouličním festivalu zavítejte do Hroznové ulice na Mint Market. Svoji tvorbu tam představí čeští designéři. Pořadatelé mysleli i na děti, čeká na ně bohatý program.

Kulturní akce Oživení levého břehu Vltavy vrcholí tuto neděli. Horkovzdušné balóny za hudebního doprovodu vzlétnou z Parku 4 Dvory v šest večer.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv

Štítky kultura, tipy, kino, hudba, festival, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.