Počasí dnes19 °C, zítra17 °C
Středa 29. května 2024  |  Svátek má Maxim
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jihočeské muzeum zve na Africký den

PR článek

Přijďte si užít doprovodnou akci k probíhající výstavě v Jihočeském muzeu (Umění černé Afriky), která se koná v neděli 27. srpna v historické budově muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1). Vstup je zdarma.

Těšit se můžete na celodenní program pro děti a dospělé uvnitř muzea i venku před hl. vchodem (ze strany Senovážného náměstí). Připravena jsou např. taneční vystoupení Ugandan Dancers Band s živou africkou hudbou, výroba dekorací nebo oděvních doplňků, bazar s africkými šperky, prodej afrických pokrmů nebo komentovaná prohlídka výstavy Umění černé Afriky s jejími autory - Janou a Viktorem Ambrožovými, kteří jsou zároveň provozovateli ZOO Dvorec.

Milovníky cestování jistě potěší i tematické besedy a přednášky. Afrikanistka Marie Imbrová si pro návštěvníky připravila např. povídání o Zimbabwe - dozvíte se více o cestách Emila Holuba, Viktoriiných vodopádech a dalších přírodních krásách Afriky. V rámci dalšího bodu programu vás paní Imbrová seznámí s cílenou pomocí dětem a komunitě v sochařské vesnici Tengenenge.

Kulturu a hudbu Ugandy vám v rámci přednášky představí Tomáš Ondrušek a Joseline Amutuhaire ze zmiňované skupiny Ugandan Dancers Band. Další oblast Afriky pak přiblíží Jana a Viktor Ambrožovi, kteří si připravili cestovatelskou besedu s názvem Nebezpečné Kongo.

Po celou dobu akce budou volně přístupné všechny expozice a výstavy v muzeu: Umění černé Afriky, Kameny pro krásu i dekoraci, Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu, Stálá expozice Příběh města Českých Budějovic a Stálá přírodovědná, archeologická a národopisná expozice, která získala titul Muzejní výstava roku v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis. Po celý den můžete také darovat jakýkoliv finanční příspěvek do pokladničky u recepce v rámci konání veřejné sbírky pro Klub přátel Tengenenge, jehož zakladatelkou je Marie Imbrová.

Časový harmonogram akce a další informace najdete na webových stránkách Jihočeského muzea nebo na Facebooku.

Ohodnoť článek

Štítky jihočeské muzeum, české budějovice, africký den, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Možná to nebude za nic stát....

Pondělí, 21. srpna 2023, 17:23Odpovědět

Jihočeské muzeum zve na Africký den  |  Kultura  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.