neděle 12. července 2020 Bořek

V Poštovním muzeu můžete obdivovat díla Adolfa Borna a dalších výtvarníků

Desítky lidí zamířily v sobotu 20. června na vernisáž nové výstavy Adolf Born a ilustrace pro malé a velké, která se nachází v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě. Kromě slavného malíře a ilustrátora se výstava věnuje i dalším předním českým výtvarníkům a také nabízí práce studentů a žáků z jižních Čech.

Dílo Adolfa Borna, ale i ostatních osobností, jako je Josef Lada či Helena Zmatlíková, vrátí mnoho návštěvníků do dětských let. Na své si ale přijdou i sběratelé známek, kteří mají jedinečnou možnost porovnat původní návrhy s finálním dílem. Kromě toho uvidí i návrhy, které se na známku nikdy nedostaly.

Část výstavy nazvaná Přišla už pošta? prezentuje výtvarná a literární díla žáků a studentů škol z Jihočeského kraje. Mladé naděje můžete vidět i v poslední části, o kterou se postarali žáci Základní umělecké školy v Kaplici.

Nová „čtyřvýstava“ bude v Poštovním muzeu otevřena až do konce září, přičemž ji můžete navštívit denně (kromě pondělí), a to od 9 do 17 hodin (polední pauza je od 12 do 13 hodin).

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.