Čt 27. 8. 2026Otakar
Kultura

První ročník minifestivalu Chlumec k sobě se vydařil

MMarketa1231 minuta čtení27. 8. 2016, 20:25
První ročník minifestivalu Chlumec k sobě se vydařil
Foto: Gabriela Kalistová

I v Chlumci to žije. O tom se mohli místní přesvědčit nedávno v rámci pilotního ročníku festivalu Chlumec k sobě. Za skvělého letního počasí odstartoval 13. srpna organizační tým Milana Čepičky, Ivo Hlaváče a Evy Čepičkové novou tradici. Vstupné na celou akci bylo dobrovolné.

Pro místní zahrály hudební skupiny různých žánrů, moderování se ujali Ivo Hlaváč a Petr Studenovský. Akci symbolicky zahájilo požehnání novému kamennému monumentu před obecním úřadem za přítomnosti obyvatel. Žehnání se zúčastnil Vojtěch Talíř, který připíjel se starostou Petrem Bürgerem, Zdeňkem Chmelařem, Otakarem Veselým, Janem Mojžíšem a Ivo Hlaváčem.

V areálu Věncovna to pak rozjely hudební kapely The Fellows, In Purple Time, Led Zeppelin Southern revival, Jiří Schelinger Memory Band a Element.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Čelní střet uzavřel silnici u Dasného, na místo letěl vrtulníkDoprava

Čelní střet uzavřel silnici u Dasného, na místo letěl vrtulník

Silnice I/20 od Dasného směrem na České Budějovice je kvůli vážné dopravní nehodě zcela uzavřená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby.

Vydejte se za voňavou historií do Muzea JindřichohradeckaKultura

Vydejte se za voňavou historií do Muzea Jindřichohradecka

V jezuitském semináři na Balbínově náměstí v Jindřichově Hradci můžete až do 13. října navštívit výstavu s názvem Bylinky a koření na léčení i vaření. Výstava odhaluje fascinující svět léčivek, které byly po staletí součástí každodenního života.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook