pátek 29. května 2020 Maxim

Knihovna díky své kešce láká všechny příznivce geocachingu

Pro každého, kdo propadl geocachingu je to určitě zajímavá zpráva. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila do hry geocaching a ve svých rozlehlých prostorách ukryla i ona kešku.

Cesta ke kešce povede všechny příznivce geocachingu po půjčovnách a pobočkách knihovny, kde bude nutné získat jednotlivé indicie, aby po jejich vyluštění mohl být úkryt s keškou na závěr odhalen.

Realizátorkou geocachingu v knihovně pod názvem Tour de JVK je knihovnice a fanda do kešek Vendula Medalová-Hůdová, která se touto myšlenkou spolu s vedením knihovny zabývala již delší dobou.

„Chtěli jsme lidi přivést i do poboček, protože si mnozí myslí, že existuje jen ‚vědárna‘ na Lidické, někteří tak nějak tuší, že k ní patří asi i knihovna Na Sadech, ale o tom, že knižní fond je rozesetý i na okrajích města v menších pobočkách, stále řada lidí neví,“ vysvětluje Medalová.

„Využít geocachingu pro objevení knihovny touto částí veřejnosti nám připadalo zajímavé a jsme rádi, že možná tímto způsobem získáme nové příznivce,“ dodává ředitel knihovny Ivo Kareš.

K získání všech potřebných indicií nerozhoduje, na kterou pobočku se vydáte jako první. Není nutné mít čtenářský průkaz, jelikož knihovna je místo veřejné a tudíž přístupné všem. Jediné, co je potřeba dodržovat, jsou výpůjční hodiny, ve kterých jsou jednotlivé půjčovny otevřeny.

Geocaching v knihovně byl spuštěn v rámci Týdne knihoven minulý týden.

Napsala Petra Mašínová
Tisková zpráva

Štítky Jihočeská vědecká knihovna, geocaching, keška, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.