úterý 10. prosince 2019 Julie

„Mám náušnice a obočí mý sestřenice,“ znělo Slavií

Budějcký Café Klub Slavie v pátek večer rozhýbala mladá, šílená a progresivní dvojice Čokovoko.

Samy se prezentují jako nejsyrovější a nejméně nadaná hudební skupina z Brna. Jsou charakteristické svými bizardními oblečky a snad ještě bizardnějšími texty. O kom je řeč? Budějcká Drbna se vydala na koncert této šílené dvojky, která si říká Čokovoko.

Adéla Elbel a Zuzana Fuksová, které na české hudební scéně působí již od roku 2006, přijely v pátek do českobudějovického Café Klubu Slavie představit svou vlastní hudbu. Od devíti hodin večerní se klub začal plnit a fanoušci netrpělivě očekávali, co si tyto dvě neobvyklé bytosti přichystají tentokrát.

A děvčata nezklamala. Adéla si to na pódium přifrčela asi v šestivrstvém kostýmu, jehož části postupně odkládala. Zuzana se oproti ní oblékla do šatů, ušitých z osušky s motivem kočky. Šílené kostýmky doplnily bláznivými tanečními kreacemi a pohotovým vtipem.

Klub byl naplněn. Lidé křepčili na ty nejbláznivější texty. A zazněly ty největší hity jako Čundrácká, Mám ráda a Etapy v životě ženy. Všechny tyto písně jsou k poslechu na CD s jednoduchým a výstižným názvem Hudba. Někomu to může připadat jako výsměch hudební scéně, ale holky to berou zcela s nadhledem.

Po koncertě Čokovoko následovala diskotéka. A jak se mladým raperkám líbilo v Budějovicích? „Budějovice jsou skvělé. Viděla jsem nádraží a tady za rohem je park,“ popisuje s nadsázkou jihočeskou metropoli Adéla. „Publikum bylo vstřícné, milé, veselé. Na Čechy bylo takové moravské,“ míní Adéla. Co na to její kolegyně? Stejně jako Adéla, i Zuzana viděla jen nádraží. „Ještě jsem tu jedla rizoto,“ chlubí se. „Publikum bylo překvapivě divoké,“ dodává brněnská raperka.

Foto: Jan Fau & www.cokovoko.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.