čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Město nejvíce podpořilo projekt Krajinské korzo

První výzva dotačního programu na podporu kultury v Budějcích pro tento rok je uzavřena. V novém elektronickém systému města dorazilo 125 žádostí o podporu, přičemž celková požadovaná částka byla takřka 13 milionů korun. Město na kulturu uvolnilo necelé čtyři miliony korun.

„Podpořeny byly hlavně místní spolky zaměřené na celoroční činnost dětí a mládeže,“ uvedl Daniel Turek, člen kulturní komise rady města. „Nejvyšší finanční dotace byla poskytnuta projektu Krajinské korzo, a to 700 tisíc korun, které oživí centrum města na konci prázdnin a bude vycházet z úspěchu předchozího ročníku.“

Jaké další projekty nalezly podporu u města České Budějovice? Například Galerijní noc, divadla malých forem v Metropolu, Jihočeský jazzový festival, Audiovizuální festival na vodě Vltava žije, Maturantka Roku či osmý ročník Festivalu na dvanácti strunách.

„Pro děti jsou určeny pohádky v klubu Horká vana, či interaktivní výstava Bzukot, která proběhne na podzim v KD Slavie,“ zmínil Daniel Turek a dodal: „Studenti se pak mohou těšit na festival Odpad fest v prostorách kampusu Jihočeské univerzity (30. dubna), Wave festival 2014 na kanále v Lídy Polesné v Českém Vrbném nebo festival pouličního umění Buskers fest 2014, který proběhne na konci června.“

Rada města v návrhu kulturní komise změnila pouze dva projekty. „Byly převedeny finanční prostředky z projektů 4. ročníku Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž (50 tisíc korun) a 15. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Budějcká Thálie 2014 (60 tisíc) na projekt Vltava žije v celkové výši 110 tisíc korun,“ vyčíslil Daniel Turek.

Jaké projekty nebyly podpořeny? Například Studentský elektronický festival, Sport Fest 2014 či Českobudějovické komorní večery s Petrem Jiříkovským.

Podrobný přehled schválených i zamítnutých dotací najdete v protokolu na webu města.

Realizátoři neúspěšných projektů ale nemusejí věšet hlavu. Nikde totiž není psáno, že jejich snažení nebude podpořeno ani ve druhé výzvě. A ta je již za dveřmi! Uzavírka je 14. dubna.

Štítky dotace, kultura, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Milan Burian

Jo, podporovat soukromé akce v Krajinské a zvýhodňovat je tak proti jiným, to je férovka, jen co je pravda.

středa, 26. února 2014, 22:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.